Flagowiec Samsunga pierwszy raz w historii pokonuje ówczesnego lidera Apple

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Firma badawcza Strategy Analytics ma znowu interesujące ciekawostki z globalnego rynku telekomunikacyjnego. To właśnie ona wcześniej informowała, że niezwykle wysoka lojalność klientów Apple zaczyna spadać (choć nawet po jej uwzględnieniu dalej jest nieźle). Tym razem wieści ponownie nie będą dobre dla korporacji z Cupertino.

W 3Q/2012 Samsung Galaxy S III pokonał pod względem ilości sprzedanych sztuk smartfona iPhone 4S. Flagowiec koreańskiego producenta zanotował wynik sprzedaży 18 miliona, z kolei ówczesny lider Apple tylko 16,2 miliona. Pierwszy raz w historii taka sytuacja ma miejsce. To pokazuje jak słabnie wielka moc marki z nadgryzionym jabłkiem.  Na obronę  Apple jednak przemawiają dwa fakty. 

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Pierwszy dotyczył tego, że klienci w tym okresie czekali na premierę iPhona 5 (stąd takie nieco słabsze zainteresowanie produktem). Ta jak się później okazało odbyła się ona bez marketingowej magii, która od zawsze występowała za czasów dowództwa Steve Jobsa. Druga sprawa to odmienne sposoby liczenia sprzedanych smartfonów. Apple w tej kwestii jest dużo bardziej sprawiedliwy, ponieważ notuje faktycznie nabyte słuchawki przez konsumentów. Natomiast Samsung w swoich raportach uwzględnia urządzenia dostarczone do sprzedawców. W efekcie smartfony z popularnej linii Galaxy mogą w rzeczywistości leżeć jedynie na półkach sklepowych, a nie w kieszeniach zadowolonych klientów. Samsung jeszcze nie powinien otwierać szampanów, ponieważ sytuacja w 4Q/2012 zapewne wróci do normy i iPhone 5 będzie znów najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie.

(fot. Samsung/Apple/Iconfinder/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt