Platforma iOS od Apple jest mocna w Stanach, natomiast Android od Google w Europie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W Stanach Zjednoczonych panuje mobilny system iOS od Apple, natomiast Europa należy do Androida. Tak w największym skrócie można zinterpretować raport firmy badawczej Kantar Worldpanel. Aż 53% udział rynku w USA należał do urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka na obudowie. Jest to wzrost o 18% względem analogicznego okresu sprzed roku.

Apple dodatkowo pierwszy raz w historii ma udział przekraczający 50% na rodzimym amerykańskim rynku. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda na Starym Kontynencie. Tam Android może się pochwalić zawrotnymi 61%. Rok temu jego udział był zdecydowanie mniejszy, ponieważ wynosił 52%.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Można zatem pokusić się o ciekawe wnioski. Po pierwsze, amerykanie bardzo lubią swoją narodową markę Apple. Tam jego produkty nie są aż tak mocno drogie jak chociażby w Polsce. Wynika to oczywiście z zupełnie innej relacji dochodów do wydatków na urządzenia telekomunikacyjne. W Europie natomiast stawia się na praktyczność. Skoro można mieć smartfon z zielonym robotem na pokładzie z podobnymi funkcjami za zdecydowanie mniejsze pieniądze to większość osób wybiera wariant ekonomiczny. Prym w oferowaniu tanich Androidów wiedzie zwłaszcza Samsung, który stał się w okresie zaledwie kilku lat największym na świecie producentem telefonów komórkowych jak i smartfonów.

(fot. Wikipedia/Google/Apple/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt