Rozdzielczość wyświetlacza 320×480 px to dziś absolutne minimum dla smartfona

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Rozpoczynając swoją przygodę ze smartfonem warto zwracać bacznie uwagę na rozdzielczość wyświetlacza. Choć producenci robią wszystko by taki Android na ekranach 320×240 px (jest to domena zwłaszcza tanich słuchawek) wyglądał dobrze to i tak nie da się pewnych rzeczy przeskoczyć.

Dzisiaj absolutnym minimum jest posiadanie wyświetlacza o jakości 320×480 px. Tylko wtedy będziemy mieli wrażenie, generowania względnie ostrego obrazu na smartfonie. W przypadku mniejszych rozdzielczości mocno będzie się rzucał w oczy efekt ząbkowania. 

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Każdy kto choć raz w ręku miał produkt HTC Widlfire doskonale wie, o czym mówimy. Wcale mu niestety nie pomaga świetny efekt niezwykle żywych 16 milionów kolorów (w przeciwieństwie do palety 256 tysięcy barw). Dla porównania smartfon HTC Wildfire S, choć ma taką samą wielkość ekranu wynoszącą 3.2 cala to o niebo lepiej prezentuje nam ikony, tekst i jeszcze całą resztę. Wpływ oczywiście na to ma zdecydowanie lepsza gęstość pikseli, której brakuje w tym pierwszym modelu. Co ciekawe, rozdzielczość 320×480 px stała się bardzo popularna wśród niedrogich słuchawek.

Możemy ją spotkać nawet na Sony Ericssonie Live With Walkman, który rejestruje filmy w jakości HD. Wracając jeszcze na chwilę do cennych porad warto również zwracać uwagę na szybkość procesora. Pomiędzy układami CPU 600 i 800 MHz jest wyraźna różnica. Wspominamy o tym nie przypadkowo. Prezentowane w tekście słuchawki Wildfire mają niestety tak wolne procesory. Pierwszy ma nawet CPU 528 MHz, drugi natomiast wspomniane przed momentem 600 MHz. Nie są to oczywiście wartości pozwalające nam uzyskać dużą wydajność czy to w sprawnym działaniu systemu Android czy też bardziej wymagających grach 3D.

(fot. HTC/My mobile studio)

HTC WILDFIRE S Z ROZDZIELCZOŚCIĄ EKRANU 320X480 PX

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt