BlackBerry sprzedaje samolot odrzutowy, a Android trafia w przestworza

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Tematyka związana z samolotami była już wielokrotnie poruszana na łamach serwisu My mobile. Wystarczy tylko wspomnieć o takich kwestiach jak chociażby udostępnienie klientom dodatkowo płatnego roamingu na pokładach dzięki Orange. Jeszcze dalej w tej kwestii poszła niemiecka flota o nazwie Lufthansa, która uruchomiła również łączność Wi-Fi (oprócz standardu GSM).

Teraz czas na kolejne dwie ciekawostki związane z lotnictwem. BlackBerry (właściwie to Research In Motion) w związku ze swoimi oszczędnościami sprzedał w ostatnim czasie 9-osobowy odrzutowiec (jeden z dwóch dostępnych) za zawrotną kwotę 7 milionów dolarów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W znacznym stopniu zostaną tym samym ograniczone luksusy ze skórzanymi fotelami oraz drewnianymi wykończeniami dla kierownictwa firmy, które odbywało podróży służbowe własnymi prywatnymi maszynami. Nie byli tym samym uzależnieni od floty państwowej. Wystarczy tylko przypomnieć ostatnie zwolnienia na poziomie aż 5.000 pracowników korporacji RIM. Warto jeszcze wspomnieć o kolejnym już sukcesie Androida (w końcu to mamy cały ogrom miejsc z zielonym robotem na pokładzie).

Katarskie linie lotnicze (Qatar Airways) poinformowały, że na ich supernowoczesnych samolotach Boeing 787 Dreamliner będzie udostępniany pasażerom system operacyjny Android. Rozwiązanie będzie opierało się na zastosowaniu specjalnych paneli na tylnej stronie siedzeń. Dzięki czemu znudzeni wielogodzinną podróżą klienci będą mogli się bawić multimediami jakie oferuje oprogramowanie rozwijane przez koncern Google. 

Na koniec wszystkim fanom lotnictwa polecamy bardzo ciekawy program telewizyjny o nazwie Okiem Pilota (Pilots Eye) pokazujący pracę pilotów niemieckiej Lufthansy od momentu startu do lądowania. W ostatnim odcinku mogliśmy oglądać podróż z Bawarii do słonecznej Kalifornii (dokładnie miasta San Francisco). Emisja w sobotę o północy na kanale DaVinci Learning. Poniżej prezentujemy fragment programu. Co ciekawe pokazuje on nawet słynną budowlę Space Needle z Seattle, na którym zawisł ogromnych rozmiarów czerwony ptak z Angry Birds. Więcej szczegółów na www.pilotseye.tv.

(fot. BlackBerry/Android/Wikipedia/My mobile studio)

PILOTS EYE NA DAVINCI LEARNING

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “BlackBerry sprzedaje samolot odrzutowy, a Android trafia w przestworza”

  1. Kamil Odpowiedz

    Wszystkie bugi przed momentem zostały poprawione, a było ich naprawdę sporo 😉 Trzeba skończyć z pracą po nocach, bo umysł wtedy wysiada i przestawić się na tryb dzienny 😐

    Fajną analogię można jeszcze dać do powyższego obrazku, Android to gigant i ma bardzo duży samolot, a BlackBerry jest malutki jak jego obecna popularność na mobilnym rynku światowym 🙂

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt