Łatwe narzędzie do szybkiego tworzenia aplikacji na smartfony

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nokia App Wizard to świetne narzędzie, które pozwoli dosłownie w kilka minut stworzyć nam prawdziwą aplikację na smartfony. Nie musimy nawet posiadać wiedzy dotyczącej programowania dla danego języka. Wszystko tak naprawdę sprowadza się do wykonania prostych kilku kroków (wgranie plików graficznych, wybór kolorów) oraz podania kanału informacyjnego RSS z naszego bloga czy też większego serwisu www.

Wszystkie etapy dostępne są na specjalnej witrynie www.appwizard.ovi.com/web_nokia. W czasie krótszym niż godzina (jeżeli ktoś naprawdę popracuje nad wyglądem), można stworzyć proste aplikacje na zasadzie szablonu z prawdziwego zdarzenia i to dodatku na trzy platformy. Za jednym zamachem możemy mieć swój program na Symbiana, MeeGo i platformę S40 (Java).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W tym miejscu warto przypomnieć, że kiedyś podobne rozwiązania oferował gigant z Mountain View. Chodzi tutaj o specjalny program do banalnego tworzenia aplikacji o nazwie Google App Inventor Android. Niestety projekt został zamknięty przez koncern z doliny krzemowej. Prawdopodobną przyczyną takiego stanu rzeczy była fatalna jakość (typu dotknięcie zdjęcia z kotem powodowało jego mruczenie) oraz przy okazji kodu pozycji generowanych na potęgę przez społeczność. Tego typu programy zawsze mają z tym problem.

Nokia jednak nadal oferuje takie szybkie tworzenie tytułów bez napisania choćby jednej linijki kodu źródłowego. W internecie jest cała masa tego typu rozwiązań. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce Google hasło android app from rss, by otrzymać pokaźną listę wyników. Naszym zdaniem takie narzędzia mają tylko i wyłącznie charakter zabawy. W żadnym wypadku poważnych produkcji nie powinno się tworzyć w ten sposób. Warto poświęcić miesiąc czasu na zapoznanie się z danym językiem oraz mieć pewne pojęcie o danej technologii (np: PHP/MySQL czy o programowaniu na Androida).

(fot. Nokia/My mobile studio)

Jest to przykład artykułu My mobile PREMIUM. W przypadku wykorzystania tej informacji przez inne serwisy prosimy o podanie źródła w formie linku.

GOOGLE APP INVENTOR ANDROID

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt