BlackBerry App Generator

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Szybkie tworzenie aplikacji bez znajomości danego języka programowania to marzenie wielu twórców. BlackBerry App Generator to kolejne już takie rozwiązanie dostępne na rynku. Kolejne dlatego, że nie tak znowu dawno na łamach serwisu My mobile opisywane było rozwiązanie Nokia App Wizard (Symbian, MeeGo, S40/Java). Swoją drogą szkoda, że zakończono prace nad Google App Inventor Android.

BlackBerry App Generator to szybkie narzędzie do tworzenia aplikacji na jeżynki. W kilku krokach skonfigurujemy kolor programu, ustawimy źródło pobieranych informacji np: kanał RSS naszego serwisu internetowego. Tutaj sprawa jednak nie jest tak prosta, ponieważ musimy otrzymać zaproszenie. Jest to swoistego rodzaju zgoda od RIM (Research In Motion, producenta smartfonów BlackBerry).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Więcej szczegółów znajdziemy na witrynie www.blackberryappgenerator.com. Co ciekawe możemy sami ustalić, czy nasza aplikacja  My mobile NEWS ma być płatna (możemy ustalić cenę do 599 dolarów), czy też może ma zarabiać na zasadzie reklam umieszczonych wewnątrz programu. Będzie to możliwe dzięki rozwiązaniu BlackBerry Advertising Service, gdzie RIM nie pobiera żadnej prowizji. Takiego komfortu już nie spotkamy w konkurencyjnym rozwiązaniu AdMob w Google Android (tam dzielimy się sumami z wydawcą reklamowym).

Być może to własnie ten aspekt miał miejsce na ostatnie sensacyjne doniesienia mówiące, że więcej deweloperzy zarobią w BlackBerry App World aniżeli w App Store. Firma Apple podobnie jak Google zresztą pobiera pewną prowizję dla siebie. W przypadku jeżynek cały zysk jest przeznaczony dla programisty. Inną sprawą jest zaś fakt, że na rynku jest stosunkowo mało urządzeń z logiem BlackBerry na obudowie. To może się później przełożyć na znikome zyski (z drugiej jednak strony społeczność Androida w przeważającej większości nigdy za nic i tak nie płaci).

(fot. BlackBerry/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt