Plus i Orange najlepsze na torach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

UKE, czyli Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił wyniki bardzo ciekawego badania telekomunikacyjnego. Miało ono sprawdzić jak wygląda faktyczna jakość naszych połączeń na popularnych szlakach kolejowych, które lada moment będą wozić kibiców na mecze piłkarskie EURO 2012. Doświadczeniu podlegały pociągi PKP na trasach między miastami Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdynia.

Co ciekawe najlepszą jakość połączeń na tych odcinkach uzyskały sieci komórkowe Plusa i Orange. Ich współczynnik niezestawionych połączeń wyniósł co prawda ponad 3%, ale ogólnie rzecz biorąc dochodziły one do skutku. Najgorzej pod tym względem wypadł Play. Choć to akurat wydaje się zrozumiałe. Operator jest najmłodszym graczem strukturalnym i jeszcze nie dorównał ilością nadajników swoim starszym braciom.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wniosek raportu mówi także, że sygnał bardzo dobry jest już w większości miast i jego okolicach. Niestety podczas podróży zdarzają się mało komfortowe sytuacje, w których nie tylko będziemy pozbawieni możliwości użycia transmisji danych (do surfowania po internecie na ekranie słuchawki), ale nawet wykonania zwykłego połączenia głosowego GSM. Więcej szczegółów na temat tego interesującego raportu znajdziemy na stronie UKE.

(fot. Orange/Plus/Iconfinder/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt