Plus zarobił o 115 milionów złotych mniej niż w roku ubiegłym

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Polkomtel, czyli tak naprawdę sieć komórkowa Plus w roku 2011 zarobiła aż o 115 milionów złotych mniej niż we wcześniejszym, analogicznym okresie. Czysty zysk netto tego telkoma w 2010 roku wynosił 1.157.000.000, zaś w ubiegłym 2011 roku tylko 1.042.000.000. Słowo tylko należy tutaj czytać z delikatnym przymrużeniem oka, ponieważ prezentowane powyżej sumy są ogromne dla zwykłego zjadacza chleba.

Cyferki z pewnością podkreślają fakt, że z dawnego lidera telekomunikacji, zielony operator jest coraz mniej atrakcyjny w oczach klientów. W przypadku klientów Pre-paid można ten trend wyraźnie zauważyć. Tylko w My mobile RANKING Plus zajmuje odleglą 9-tą pozycję. Można nawet odnieść wrażenie, że Plusowi nie specjalnie zależy już na tej grupie docelowej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wynika to oczywiście z jednego faktu, zdecydowanie mniejszej rentowności tego typu klientów. Polkomtel w tym samym komunikacie prasowym (link do jego biura prasowego w podkreśleniu) wskazuje nawet, że ma pozycję numer 1 na rynku najważniejszych klientów tzw. kontraktowych, którzy regularnie opłacają abonament. Plus również dumnie podkreśla fakt stawiania na najwyższą jakość, zarówno samej sieci, jej najlepszego zasięgu (to jest akurat jego mocny atut) jak i również wprowadzaniu nowych innowacji w dziedzinie chociażby komercyjnego startu LTE. Rosnący ruch w mobilnym internecie wymusza zmiany w sposobie udostępniania coraz to szybszych form komunikacji bezprzewodowych.

Kolejna ciekawa informacja Plusa mówiła, że aż połowa (50%) wszystkich sprzedawanych telefonów komórkowych to inteligentne smartfony. Na koniec 2011 roku zielony operator miał w swojej bazie 13,993 miliona aktywnych klientów. Jest to najmniejsza liczba z całej W3 (Wielkiej Trójki) graczy. Najwięcej użytkowników ma Orange, bo aż 14,6 miliona klientów (może to być pewne zaskoczenie). T-Mobile jest drugie pod tym względem, ponieważ ma 14,2 miliona aktywnych kart SIM. Tak więc w Plus jest tutaj w ogonie.

Celowo nie wzięliśmy pod uwagę Play, ponieważ jest to najmłodszy operator strukturalny. Jego wynik to w chwili obecnej 7 milionów klientów. Jego ambitne plany przewidują w roku 2012 osiągnięcie pułapu aż 10 milionów. Plus dumnie się zarzeka, że nie stawia na ilość tylko na jakość. Ma on również największą rentowność. Stąd tak liczne nawiązania do klientów abonamentowych. Szkoda, że tak bagatelizowani są użytkownicy Plusa na kartę, którzy nawet nie mogą się doczekać rocznej ważności konta. Zielony gracz już zapowiedział, że w tej kwestii swojego zdania na pewno nie zmieni. Przez to mógłby tylko dodatkowo stracić na wynikach finansowych. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że również Pre-paid w Plusie zmieni się na lepsze.

(fot. Plus/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10579 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt