Piractwo pomaga Angry Birds

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 5,00 na 6)
Loading...

Rovio Mobile to producent najpopularniejszej gry świata na smartfony o nazwie Angry Birds. Fiński deweloper tego kultowego produktu w jednym z wywiadów przyznał, że piractwo wcale nie jest złym zjawiskiem. Co więcej, pomaga ono nawet w jeszcze większej promocji kultowych Wściekłych Ptaków wśród całej rzeszy nowych użytkowników.

Choć Angry Birds utrzymuje się z reklam to i tak należy pamiętać o płatnych wersjach, które już ich nie mają. Takie wydania są dostępne chociażby w sklepach App Store oraz Nokia Store. Niestety takiej możliwości nie mają posiadacze Androida w swoim smartfonie. W Android Market jest dostępna tylko i wyłącznie wersja darmowa.

Reklama                                                             Czytaj dalej
MOBILNY telegrosik   Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

W sumie korzyści z pobierania nieoficjalnych wersji jest nawet więcej niż strat. W przyszłości bowiem osoba, która pozna choć raz urok Angry Birds już nie będzie się bawiła w poszukiwanie takich wydań tylko pobierze normalną wersję z reklamami ze swojego sklepu z aplikacjami. To z kolei przełoży się na jeszcze większy zysk z reklam. Studio Rovio Mobile zapowiada inny sposób na walkę z piractwem. Będzie to otwieranie fizycznych sklepów Angry Birds Store w Chinach.

Ma tam nawet powstać specjalistyczna sieć punktów z licencjonowanymi gadżetami. Pierwszy taki sklep już istnieje na lotnisku w Helsinkach. Swoje dwa grosze do ogromnej wolności i swobody przykłada również otwartość systemu Android. Możemy w jego pamięci przechowywać instalki w formacie *.apk i dowolnie je rozsyłać znajomym przez Bluetooth. W kwestii dzielenia się grami nie ma tam żadnych ograniczeń, zupełnie tak jak w klasycznych telefonach z Java J2ME i plikami z rozszerzeniem *.jar.

Takich nieoficjalnych gier nie da się później zaktualizować na nowsze wersje z poziomu Android Market. System sklepu nie widzi ich na swojej liście. To jest tak naprawdę jedyny drobny minus. Aby w ogóle móc zacząć instalować programy spoza marketu trzeba najpierw aktywować fajeczką odpowiednią funkcję. Znajdziemy ją w menu Ustawienia > Aplikacje > Nieznane źródła. Na samym końcu pozostaje nam już tylko zaznaczenie opcji Zezwól na instalację aplikacji spoza rynku. Co ciekawe podobnej funkcjonalności nie znajdziemy w telefonach iPhone oraz tych z systemem Windows Phone.

(fot. Rovio/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 13423 informacji na tej witrynie.



Skomentuj

  My mobile © 2008-2025. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt