Sony Ericsson to już przeszłość, teraz czas na Sony

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Podczas targów CES 2012 w Las Vegas nazwa Sony Ericsson oficjalnie przeszła do historii. Na gali poznaliśmy dwa nowe smartfony, ale już samej marki Sony. Chodzi oczywiście o modele Xperia S oraz ion, który został przygotowany specjalnie dla amerykańskiej sieci komórkowej AT&T. Tak więc cały proces już zaczyna się tworzyć w pierwszym kwartale (1Q/2012) tego roku, co było zgodne z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami.

Ostatnim klasycznym telefonem komórkowym ze stajni Sony Ericssona był model TXT. Szkoda tylko, że ten feature phone nie dostał oprogramowania A200, a platformę wymieszaną z rozwiązaniami Sagema. W przypadku smartfonów, ostatnim był zaś Xperia Arc S.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Co ciekawe ten ostatni został nawet uznany prestiżową nagrodą EISA 2011-2012 w kategorii najlepszy aparat do robienia zdjęć. Od tego momentu nowe słuchawki będą już produkowane pod szyldem szanowanej marki Sony (wyjątkiem może być wyłącznie rynek japoński). Cały oddział komórkowy zaś zmienia nazwę z Sony Ericsson Mobile Communications AB na Sony Mobile Communications. W tym momencie będzie nam trochę szkoda zwykłych telefonów komórkowych, ale w dzisiejszym świecie nie ma już nawet sensu ich produkować.

Cena smartfonów jest już tak niska, że często pokonuje ona bardziej multimedialne feature phony. Rebranding Sony Ericsson na Sony powinien wyjść nam na dobre, zwłaszcza w smartfonach. Od lat mówiło się w branży o tym, że Sony nie chce oddać marki PlayStation Sony Ericssonowi. Wynikało to z faktu, iż obecna Xperia Play nie jest jeszcze prawdziwym telefonem do gier. Skończyło się jedynie na przyznaniu certyfikatu. W tym momencie furtka staje się już otwarta do ogłoszenia pierwszego smartfona PlayStation z logiem np: produced by Sony.

(fot. Sony/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt