BlackBerry stawia na bezpieczeństwo

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Terminale BlackBerry dzięki intensywnej kampanii promocyjnej Play zrywają ze stereotypem telefonów dla ludzi biznesu czy celebrytów. Warto jednak wspomnieć, że urządzenia tej marki cechuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz szereg usług zwiększających poufność informacji przekazywanych za pośrednictwem produktów Research In Motion.

Kilka krajów uznało to nawet za poważne zagrożenie terrorystyczne. Przestępcy mogą komunikować się między sobą w poufny sposób, który jest niedostępny dla tajnych służb działających w wybranych regionach świata. Oczywiście urządzenia BlackBerry posiadają szereg rozwiązań dla zwykłych, normalnych ludzi.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Występuje chociażby pełne szyfrowanie transmisji pomiędzy klientem poczty Email, a jej serwerem. Doskonałym przykładam jest usługa BES, która dedykowana jest dla firm. Właściciele zgubionych lub też okradzionych słuchawek mogą zdalnie usunąć i wyczyścić wszystkie dane telefonu. Dzięki temu prywatne dokumenty nie trafią w niepowołane ręce. Dodatkowo taki terminal staje się bezużyteczny jeśli chodzi o korzystanie z funkcji internetowych (BIS i BES już na nigdy nie zadziała). Pozostaje jedynie dzwonienie i wysłanie SMSów. Dla produktu tej klasy jest to oczywiście opcja nie do pomyślenia oraz skutecznie odstraszająca wszystkich amatorów cudzej własności.

(fot. BlackBerry)

Przygotowane przez

jest autorem 10859 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt