Zewnętrzne aplikacje lepsze od wbudowanych

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W obecnych czasach kupując telefon komórkowy niejako w pakiecie z nim otrzymujemy zestaw wbudowanych w oprogramowanie słuchawki aplikacji. Mogą to być chociażby takie produkty jak Google Maps (tak właśnie jest w zwykłych słuchawkach marki Sony Ericsson), poczta Gmail, czy też wyszukiwarkę internetową.

Teraz jednak prawdziwą furorę robią portale społecznościowe, dzięki którym jeszcze lepiej wiemy co dzieje się u naszych znajomych. Takie serwisy dodatkowo umożliwiają wysyłanie wiadomości jak tradycyjne SMSy. Co ciekawe często te wbudowane w menu telefonu działają gorzej niż ich zewnętrzne odpowiedniki.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Tak właśnie jest z aplikacją Społeczności Nokia (klient Facebook i Twitter) występującą w zwykłych modelach z platformą S40 6th Edition. Program często potrafi się zwiesić, nawet na kilkadziesiąt sekund. Choć w ostatnim czasie naprawiono błędy w niej występujące to i tak działa ona gorzej niż np: SnapTu.

Jest to oddzielna aplikacja, która te same czynności wykonuje znacznie płynniej, bez denerwujących lagów. W dodatku duży potencjał SnapTu został dostrzeżony przez giganta internetowego, firmę Facebook w postaci zakupu za zawrotną sumę 70 milionów dolarów. Ten przykład jeszcze bardziej potwierdza fakt, że często lepsze produkty wykonują zewnętrzne podmioty, niż macierzysty producent telefonu tworzący dedykowane aplikacje.

Podobny problem został dostrzeżony przy okazji naszego wcześniejszego artykułu, który mówił o wadach Nokia Email w porównaniu z samodzielnym produktem Gmail stworzonym przez Google. W dodatku działa on na wszystkich liczących się mobilnych platformach, począwszy do Java J2ME, a skończywszy na unikatowym systemie operacyjnym BlackBerry.

(fot. SnapTu)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt