Rozmyte ikony aplikacji Java

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wydawać by się mogło, że twórcy aplikacji mobilnych Java tworzą naprawdę niezłe produkty. Niestety wiele z nich nie jest dopracowana w najmniejszych szczegółach oraz detalach. Przykładem, który teraz przestawimy są rozmyte ikonki programów. Widoczne są one na telefonach, które wyświetlają ich nieco większe rozmiary (np: Nokia z platformą S40). Tego problemu natomiast nie uświadczą posiadacze zwykłych słuchawek Sony Ericsson z menu A200.

Co ciekawe tego typu delikatne błędy znajdziemy w produktach takich wielkich firm jak Google. Aplikacja Google Maps również ma przygotowaną ikonkę jedynie w rozdzielczości 16×16 px (zamiast 48×48). Ten sam delikatny bug występuje w naszym rodzimym mobilnym komunikatorze Gadu-Gadu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Posiadacze telefonów Nokia w przypadku ustawienia skrótu na pulpicie zobaczą rozmytą ikonkę słoneczka. Ten problem nie będzie zaś występował w produktach marki Sony Ericsson (tam domyślnie są wyświetlane ikonki w mniejszej rozdzielczości). Oczywiście nie są to jakieś wielkie błędy, jednak potrafią one skutecznie zepsuć komfortowy i estetyczny wygląd pulpitu naszych urządzeń.

Na szczęście jest spora grupa innych producentów, którzy nie zapomnieli o przygotowaniu dużych ikonek swoich aplikacji Java J2ME. Takie pozytywne przykłady możemy zobaczyć w logotypach Opery Mini, NK czy SnapTu. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że inni dostawcy także będą tworzyć ikony w rozdzielczościach 48×48 px. W przypadku developmnetu stron internetowych odpowiada za to wyłącznie jedna linijka kodu (no i oczywiście jeden plik graficzny). Analogicznie podobnie może wyglądać sytuacja w mobilnej Javie.

(fot. Google Maps/Gadu-Gadu/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt