Wi-Fi pobiera mniej energii niż 3G

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W jednej z sond nasi czytelnicy uznali obecność technologii Wi-Fi w telefonie za ważniejszą od łączności internetu w standardzie 3G. Oczywiście wpływ na taki wybór miał bezpłatny charakter dostępu do sieci WLAN, a także brak jakichkolwiek ograniczeń związanych z limitem transferu. Tak właśnie jest w przeważającej ilości przypadków.

To jednak nie są jedyne zalety łączności Wi-Fi. Okazuje się bowiem, że korzystając z sieci WLAN zużywamy także mniej energii niż ma to miejsce w przypadku internetu 3G. W ten sposób nasza bateria będzie znacznie dłużej pracowała, nawet gdy korzystamy z internetu w sposób intensywny. Tak właśnie jest w przypadku oglądania filmów wideo na zasadzie streamingu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dobrym przykładem jest rozrywkowy serwis YouTube. W naszych praktycznych testach usługi darmowego dostępu w promocji Plusa telefon stawał się wręcz gorący (jego tylna część, klapka baterii). To tylko potwierdza fakt, jak dużo energii jest przy tej okazji zużywane. W przypadku tego samego oglądania YouTube, ale przez Wi-Fi ten negatywny efekt już nie występuje.

Jako ciekawostkę możemy jeszcze dodać, że Internet 3G (czy nawet HSPDA) nie jest najbardziej prądożerny. Prym w tej mobilnej dziedzinie wiedzie inna bardzo popularna technologia stosowana w telefonach komórkowych. Jest nią nawigacja satelitarna GPS. Ona naprawdę szybko potrafi rozładować baterię naszej słuchawki. Dotyczy to sytuacji w których korzystamy ze zwykłego GPS, bez wsparcia aGPS (przy pomocy najbliższych nadajników sieci komórkowej). Ten drugi standard może się okazać również bardzo kosztowny, zwłaszcza w starszych taryfach.

(fot. Sony Ericsson)

Tagi: , ,

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt