Nie będzie masztów BTS w uzdrowiskach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Sejm odrzucił niedawno poprawkę Senatu, która miała zezwolić operatorom sieci komórkowych na stawianie masztów BTS w miejscowościach uzdrowiskowych. Oznacza to, że w tych miejscach będziemy dalej borykali się ze zdecydowanie słabszym sygnałem. Winę za ten stan rzeczy ponosi bardzo już stara ustawa uzdrowiskowa z roku 2005.

Nie tylko zabrania ona budowy nowoczesnej infrastruktury, ale także uniemożliwia modernizację starej. Efekt jest taki, że już wcześniej występujące tam nadajniki GPRS nie mogą zostać ulepszone do jakości EDGE, czy też technologii trzeciej generacji (3G). Nie trzeba nikogo przekonywać jak w branży technologicznej długi jest okres 6-ciu lat.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Przez ten czas może nawet dojść do bardzo dużych rewolucji w całym świecie IT (nie tylko telekomunikacji). Być może wpływ na taką decyzję urzędników ma szkodliwe promieniowanie SAR telefonów komórkowych. Jednak jego wartość jest znikoma, przez co w opinii wielu naukowców nie ma ona żadnego wpływu na nasze zdrowie. Uzdrowiska oraz ośrodki wypoczynkowe wolą jednak nie ryzykować i robią wszystko, by w tych atrakcyjnych miejscach nadajniki nie występowały (i jednocześnie nie odstraszały potencjalnych klientów, którzy niestety wierzą mitom).

(fot. My mobile studio/Iconfinder)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt