Rebranding nie nastąpi prędko

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Przez kilka ostatnich lat wiele mówiło się o rebrandingu kilku polskich czołowych marek telekomunikacyjnych. Tak naprawdę zmianie uległa tylko jedna. Sieć Idea jako jedyna zmieniła nazwę na Orange, nastąpiło to w roku 2005. PTK Centertel został tym samym włączony do grupy największego operatora telekomunikacyjnego na świecie ze swoją siedzibą we Francji.

Kolejne zmiany miały nadejść w Polkomtelu. Wszystko wskazuje jednak na to, że właściciel sieci Plus jeszcze długo pozostanie przy swojej macierzystej nazwie. Vodafone najprawdopodobniej  wyjdzie ze spółek, w których ma małe udziały uniemożliwiające kontrolę. W tej spółce kształtują się one na poziomie zaledwie 24%. Tak więc brytyjski operator nie prędko zagości na polskim rynku.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W Erze sytuacja jest podobna. Wszyscy zapowiadają rebranding tej dobrze rozpoznawalnej niebieskiej marki. Mimo tych zapowiedzi czas wciąż mija, a polski operator nadal nie zmienił nazwy na T-Mobile. Gdy już dojdzie do zapowiadanej zmiany, Polska Telefonia Cyfrowa będzie jeszcze mocniej utożsamiana z wielkim niemieckim operatorem, który działa już w znacznej części środkowej Europy. Co ciekawe T-Mobile w tej spółce kontroluje ponad 70% udziałów.

Czwarty operator strukturalny w Polsce, czyli Play nie musi już wprowadzać zmian w wyglądzie marki. Jest stosunkowo młodym graczem na rynku i swoje siły koncentruje głównie na budowie własnej, niezależnie działającej sieci. Mimo to w ostatnim czasie także delikatnie odświeżył wizerunek swojej nazwy. Pomimo faktu, że Play ruszył w 2007 roku to już zdobył sporą liczbę klientów, która obecnie wynosi przeszło 4 miliony osób. Co ciekawe liderem rynku jest Orange z liczbą 14 milionów użytkowników. Zdetronizował on z fotelu lidera niedawno Plus GSM.

(fot. Plus/Era/Vodafone/T-mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11580 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt