PREMIERA: Mimo złych nawyków bateria tytan Nokii działa dobrze przez lata
|
|
|
- wtorek, Luty 7, 2017, 8:09
- News
- 6 komentarzy

Wszystkie poradniki w kwestii długiej żywotności baterii mówią to samo. Lepiej doładowywać ogniwo częściej i nie dopuszczać do jego niskiego poziomu naładowania. Najlepiej jest podłączać telefon komórkowy przy każdej możliwej okazji do ładowarki nawet jak smartfon wskazuje bardzo bezpieczny poziom rzędu 30-40%. Tymczasem serwis My mobile robił wręcz przeciwnie.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Nigdy nie ładował baterii Nokii Lumia 625 w momencie tak wysokiego stopnia naładowania akumulatora. Zawsze, ale to zawsze smartfon był podłączany do ładowarki jak spadał poziom poniżej 10%. Oczywiście później był ładowany telefon do pełnych 100%, nigdy do 80-90% na zasadzie doładowania. Mimo tego bateria działała znakomicie i to nawet po 2 latach. Funkcjonowała wręcz zupełnie jak nowa, wcale niezużyta.
Ba, powstały wręcz artykuły zachwalające wysoką jakość baterii fińskiej produkcji. Legenda Nokii znowu wówczas wstała z kolan pod banderą Windows Phone 8-mej generacji. Teraz firma wraca na rynek i stawia na konkurencyjnego Androida. Ciekawe czy w tych nowych smartfonach bateria będzie również zachwycać jakością działania po kilku latach codziennego użytkowania. Niektórzy bardzo wątpią w jakość podmiotu HMD.
(fot. Microsoft/My mobile)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
6 komentarzy do “PREMIERA: Mimo zÅ‚ych nawyków bateria tytan Nokii dziaÅ‚a dobrze przez lata”
Skomentuj







Nie ma sensu dostosowywać się do ładowania baterii itp.
Urządzenie ma służyć człowiekowi a nie na odwrót!
Tj. nie podłączać telefonu naładowanego do kompa ze strachu przed ładowaniem XD
Paranoja!
Też tak uważam. Telefon ma być ładowany najrzadziej jak tylko możliwe
Ja zaobserwowałem jeden fakt, jak urządzenie jest stale podłączone do ładowarki i służy jako radio lub TV to po kilku miesiącach pojemność baterii spada niemal do zera. Doświadczenia na telefonie k700i, LG GT540 i tablecie Pentagram.
Jak w biologii, komórki nieużywane zanikają 😉
miaÅ‚em tak w 2 laptopach: Acer i Dell…
Też tak miałem w laptopie Toshiba non stop podłączonym do gniazdka