PREMIERA: 4 cale 4 calom nierówne
|
|
|
- środa, Sierpień 3, 2016, 6:05
- Praktyczne
- 2 komentarze

Z pewnością wśród czytelników My mobile jest spora grupa osób, dla której telefony komórkowe z 4 calowym ekranem są zwyczajnie za małe. Jednak w tym miejscu warto zwrócić ponownie uwagę na opisywany już wcześniej aspekt szerokości smartfonu (w największym skrócie można powiedzieć im jest on szerszy, tym mniej wygodny w użyciu).
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
W praktyce chodzi o to, że 4 cale 4 calom nie zawsze są równe. Idealnym przykładem będzie tutaj porównanie telefonów Apple iPhone 5S oraz Nokia Lumia 520 z nieco bardziej kwadratowym ekranem. Smartfon z logiem nagryzionego jabłka ma dłuższy i węższy wyświetlacz, co skutkuje wrażeniem posiadania większej matrycy. Oczywiście w obu przypadkach mamy dalej 4 cale.
Jednak to iPhone z szerokością 5,9 centymetra na tle 6,4 centymetra Lumii ma zdecydowanie lepiej nadający się ekran do oglądania filmów, dajmy na to z serwisu YouTube. Już po kilku dniach można się bardzo szybko przyzwyczaić do 4 calowca i komfortowo oglądać filmy wideo na dłuższej bryle (12,4 centymetra zamiast 12 centymetrów). Tak więc warto zwracać uwagę na aspekt szerokości oraz długości ekranu.
(fot. Apple/My  mobile)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
2 komentarze do “PREMIERA: 4 cale 4 calom nierówne”
Skomentuj







Przy tej samej przekątnej bardziej kwadratowy ekran (4:3) ma większą powierzchnię (cm kwadratowe) niż ekran panoramiczny (16:9). można to sprawdzić matematyczne. Więc Lumia ma chyba ciut większy ekran od iPhone.
Tak, ale tylko w pionie lepiej się pisze np: SMSy. W poziomie to ja mam racje i wygodniej ogłada sie YouTube na większym ekranie