Premiery Apple iPhone 5S z czytnikiem Touch ID oraz kolorowego iPhone 5C

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

premiery-apple-iphone-5s-z-czytnikiem-touch-id-oraz-kolorowego-iphone-5cApple zgodnie ze swoją tradycją z początkiem września prezentuje nowe smartfony z linii iPhone. Tak było rok temu z premierą iPhona 5 bez marketingowej magii, tak jest i teraz. Amerykański gigant z Cupertino przedstawił światu dwa najnowsze telefony komórkowe, mianowicie iPhone 5S oraz nieco gorszego iPhone 5C. Innowacji zwłaszcza w tym pierwszym przypadku nie zabrakło.

Wystarczy nadmienić zastosowanie czytnika linii papilarnych Touch ID, dzięki któremu znacznie możemy zwiększyć bezpieczeństwo naszych danych w iPhonie 5S w momencie odblokowywania ekranu. To jeszcze nie wszystko. Ten model umożliwia nagrywanie zadziwiająco płynnych filmów slow-motion. Ten efekt spowolnienia został przez Apple nazwany jako funkcja Slo-Mo. Polega ona na nagrywaniu filmów w jakości HD z 120 klatkami na sekundę. Być może 720p@120fps umożliwi nam rejestrowanie materiałów niczym z powtórek telewizyjnych relacji sportowych. To znacznie więcej niż 60 klatek zostosowane w Samsungu Galaxy Note 3 czy Acer Liquid 2

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV

Czas teraz rzucić okiem na szczegółową specyfikację Apple iPhone 5S. Smartfon posiada ekran o wielkości (tylko) 4 cali i rozdzielczości 640×1136 px z paletą oczywiście 16 milionów kolorów. Jego sercem jest dwurdzeniowy, autorski procesor A7 typu Dual-Core 1.7 GHz wspomagany 1 GB RAM pamięci operacyjnej. Te słabe elementy nie powinny nikogo martwić, ponieważ dzięki małej fragmentacji wszelkie gry najlepiej prezentują się własnie na urządzeniach Apple. Przestrzeń na pliki to 16/32/64 GB bez możliwości rozbudowy dzięki kartom microSD. W kwestii łączności znajdziemy wszystko to co najlepsze, czyli LTE (100 Mb/s), HSPA+ (42 Mb/s), Wi-Fi w standardzie n, Bluetooth 4.0, i GPS. Niestety zabrakło NFC czy Radia FM z RDS. Aparat wykonuje zdjęcia 8 MPix z funkcją autofocus oraz podwójną diodą doświetlającą LED. Jest też przedni wizjer służący do opcji videocall w standardzie HD (720p@30fps). Kamera wideo rejestruje obraz w jakości Full HD (1080p@30fps).

Wbrew pozorom kolorowy i jednak wcale nie taki tani (o tym za chwilę) Apple iPhone 5C aż tak mocno nie odbiega pod względem specyfikacji od iPhona 5S. W tej kwestii jest on wręcz identyczny z drobnymi wyjątkami. Należą do nich zastosowanie wolniejszego, ale wciąż dwurdzeniowego CPU A6 poprzedniej generacji typu Dual-Core 1.3 GHz (zamiast 1.7 GHz), aparat nie ma już podwójnej diody doświetlającej LED lecz pojedynczą, mamy także brak wariantu 64 GB-towego, kamera wideo nie nagrywa ze 120 klatkami na sekundę dla 720p, lecz w tradycyjnym poziomie 30 klatek (oczywiście w Full HD). Choć w obu przypadkach zastosowano skromną i jednocześnie niewymienną baterię o pojemności 1570 mAh to producent zachwala jej długi czas pracy. Ta ma ponoć wytrzymać 250 godzin czuwania, 10 wideorozmów, 10 surfowania po internecie przez LTE czy Wi-Fi. Ten element wydaje się być nieco dziwny, ponieważ WLAN zawsze było oszczędniejsze. Do tego dochodzi 8 godzin surfowania po 3G, 10 godzin odtwarzania wideo czy 40 słuchania muzyki.

Na deser Apple przygotowało jeszcze darmowe wersje aplikacji premium na swój nowy mobilny system iOS 7. Zaliczają się do nich iPhoto, iMovie, Pages, Numbers i Keynote. Aktualizacji oprogramowania do wersji iOS 7 już 18 września bieżącego roku mogą się spodziewać również właściciele iPhone 4/4S/5. Ceny nowych urządzeń są bardzo wysokie i dotyczy to nawet ponoć taniego modelu iPhone 5C. I tak za iPhona 5S przyjdzie nam zapłacić około 2.100 PLN w USA i 3.000 PLN w Niemczech, z kolei za iPhona 5C 1.800 PLN w Stanach oraz 2.500 PLN w Europie. Bierzemy tutaj pod uwagę najtańsze wersje z 16 GB pamięci wewnętrznej. Naprawdę dziwny jest ten przelicznik dolara na euro w przypadku Apple. Ceny zamiast spadać to drastycznie rosną. Apple iPhone 5S jest dostępny w kolorze czarnym, srebrnym i złotym. Z kolei iPhone 5C ma ich cały wachlarz, mianowicie zielony, niebieski, żółty, czerwony oraz biały niczym Nokia Lumia 620 (wielu dopatruje się wręcz kopii pomysłu). Więcej szczegółów o opisywanych modelach znajdziemy na oficjalnych witrynach producenta www.apple.com/pl/iphone-5s i www.apple.com/pl/iphone-5c.

(fot. Apple/My mobile studio)

MATERIAŁ PROMOCYJNY APPLE IPHONE 5S

MATERIAŁ PROMOCYJNY APPLE IPHONE 5C

Przygotowane przez

jest autorem 13883 informacji na tej witrynie.



Podobal sie artykul, chcesz wiecej? Postaw kawe za:




1 komentarz do “Premiery Apple iPhone 5S z czytnikiem Touch ID oraz kolorowego iPhone 5C”

  1. Kamil Odpowiedz

    Niektórzy spekulują, że dzięki Touch ID Stany Zjednoczone będą miały globalną bazę odcisków palca klientów produktów Apple w swoich ogromnych centrach danych 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2026. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt