Rośnie dominacja Androida w Stanach Zjednoczonych

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Firma badawcza ComScore przedstawiła właśnie raport na temat stanu rynku smartfonów w USA. Jego wnioski są bardzo proste i można je skwitować w jednym zdaniu. Rośnie dominacja Androida w Stanach Zjednoczonych. W tym miejscu warto zaznaczyć, że 9 miesięcy temu produkt Google toczył niezwykle zaciętą walkę z iOS od Apple.

Różnica procentowa na korzyść Androida wynosiła wtedy zaledwie 2% (29% do 27% dla giganta z Mountain View). Przez ten czas jednak system sygnowany logiem zielonego robocika rozwinął się aż do poziomu 47%, zaś jego największy konkurent iOS Apple zanotował minimalny wzrost do 29%.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV

Są to tylko dwa punkty procentowe więcej. Dynamika rozwoju Androida jest ogromna. Jak tak dalej pójdzie to Android już w przyszłym roku przekroczy kluczową barierę 50% i będzie posiadał znaczącą większość. Dramatycznie źle natomiast wygląda sytuacja BlackBerry. Popularne jeżynki mają teraz udział w Ameryce na poziomie 17% (wcześniej było to 27%). Udział Windows Phone (5%) i Symbiana (2%) jest znikomy. Ciekawe są również statystki dotyczące producentów samych smartfonów.

Za wielką wodą króluje oczywiście Samsung z wynikiem 26%. To jednak nie powinno być dla nikogo żadnym większym zaskoczeniem. Koreański dostawca ma ostatnio pasmo samych sukcesów i to w różnych branżach jednocześnie. Drugą marką jest zaś LG z rezultatem 21%, co może być już sporą niespodzianką (w Polsce brand sobie kiepsko radzi). 14% rynku należy do Motoroli, 11% do Apple i 7% do Research In Motion (BlackBerry). Więcej szczegółów możemy znaleźć sami na witrynie ComScore.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 13827 informacji na tej witrynie.



Podobal sie artykul, chcesz wiecej? Postaw kawe za:




Skomentuj

  My mobile © 2008-2026. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt