PREMIERA: Lepiej mieć 800 płacących subskrybentów niż 300 tysięcy widzów [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Brak niezależności to spory problem wśród YouTuberów i całej maści wszelkich portali. W zasadzie dochodzi nawet do paradoksów, gdzie oszukiwani są odbiorcy w celu zarobku. Problem ten wielokrotnie nagłaśniał YouTuber Kuba Klawiter. Nawet w My mobile były komentarze dosyć dosadne, że wszyscy są w zasadzie sługusami wielkich korporacji (to jest akurat cytat autentyczny).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Właśnie mamy nową dramę na YouTube, gdzie duży twórca Stiglar mocno krytykuje nowy Kanał o technologii do złudzenia przypominający Spider’s Web TV (notabene wcześniej krytykowany). Chodzi o wytknięcie słabej merytoryczności materiału. Niestety, ale Internet zmienia się w jeden wielki słup (śmietnik) reklamowy. Co drugi film na YouTube jest lokowaniem produktu, zaś wybrane portale publikują jedynie reflinki sprzedażowe. Nie ma w nich absolutnie żadnych ciekawych treści do czytania.

Niezależność można jednak bardzo łatwo mieć. Klientem musi stać się czytelnik lub widz, a nie marka. Wtedy dany twórca skupia się na tworzeniu możliwe najlepszych treści dla odbiorcy zamiast reklamodawcy. Cena subskrypcji w kwocie 11,99 PLN przemnożona już przez 800 klientów daje wynik zbliżony do 10.000 PLN. Jest on zdecydowanie lepszy na tle miliona odsłon w YouTube (osiąganych przez twórców z blisko 300 tysiącami subskrypcji), które skutkuje skromnymi 3.000 PLN uzyskanymi w reklamach Google.

(fot. Stiglar/My mobile)

STILGAR KRYTYKUJE KANAŁ O TECHNOLOGII (YOUTUBE)

Przygotowane przez

jest autorem 12976 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “PREMIERA: Lepiej mieć 800 płacących subskrybentów niż 300 tysięcy widzów [My mobile TV]”

 1. Kamil Odpowiedz

  „Polski YouTube technologiczny to sciek” 🙁 #premium_content – święte słowa panie Stilgar

 2. Mareczek Odpowiedz

  Ile osób wspiera My-mobile? Bo widzę tu zakładkę reklama, czyli zabiega Pan o sponsoring firm…

  • Kamil

   My mobile mialo kiedys oficjalnych partnerow, mianowicie Sony Xperia i Virgin Mobile, ale niestety nie bylo budzetow na stale wspolprace. Na polskim, niezwykle trudnym rynku takie partnerstwa maja wylacznie Android.com.pl z Komputronik oraz Chip.pl z Protocol IT

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt