PREMIERA: Nowa rola sklepu Google Play, miejsce płatności wielu platform streamingowych

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Google Play to nie tylko sklep z aplikacjami i grami na Androida. W dobie dramatycznie spadających kolejnych instalacji, ostatnio coraz częściej pełni on zupełnie inną funkcję. Chodzi o wygodną metodę płatności chociażby za usługi VOD typu premium. W efekcie użytkownik nie zawraca sobie głowy bramkami internetowymi banków. Podaje swoje hasło do konta Google i po sprawie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie weryfikacji przy realizowaniu zamówienia. Subskrypcje w Google Play można wygodnie zarządzać dla takich platform streamingowych jak HBO Max, Disney+ czy ostatnio polecany hit w postaci SkyShowtime. Dawniej jeszcze dało się opłacać Amazon Prime Video przy pomocy sklepu Google Play. Swoją drogą to naprawdę sprytnie sobie to wszystko wykombinował gigant z Moutain View.

Mało kto się dziś bawi w instalację nowych gier czy aplikacji. Stawiamy wyłącznie na znane tytuły. Nie mamy wręcz czasu na poznawanie nowych pozycji. Tak ciężki jest teraz rynek z repozytorium programów na zielonego robota. W efekcie sklep Google Play zarabia dalej na prowizji. Przypomina to genialny model biznesowy globalnego systemu płatności kartami VISA lub MasterCard, gdzie od każdego naszego zakupu, dostawca ma ułamek zysku.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12878 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt