PREMIERA: iPhone SE (2016) również nie daje rady z ciężkimi stronami na Safari

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Niestety, ale kultowy iPhone SE (2016) firmy Apple nie nadaję się powoli do surfowania po sieci web. Takie nasuwają się wnioski, gdy podczas przewijania witryny Antyweb na Safari w iOS 15 telefon wyświetlał biały ekran. Najprawdopodobniej problem wziął się z tytułu zbyt małej ilości pamięci operacyjnej 2 GB RAM oraz przeładowania reklamami (lub multimediami).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

I pomyśleć, że niemalże równo rok temu podobna historia (ta jak doskonale wiemy lub się powtarzać) miała miejsce z lagami na iPhonie 5S z stroną Spider’s Web. Wtedy jednak smartfon był zdecydowanie mniejszej wydajności. Wystarczy przypomnieć o jego dużo gorszej specyfikacji z 1 GB RAM na czele. Już po pierwszym wzięciu do ręki czuć tą lepszą szybkość kompaktowego oraz niezwykle smukłego iPhona SE (2016).

Drugiego takiego malucha ze święcą szukać. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że iOS 16 ma być lżejszy przez co na nieco słabszych inteligentnych telefonach komórkowych z logo nadgryzionego jabłka ma działać lepiej. Przypomina to nieco premierę mniej zasobożernego Androida 4.4 KitKat (wymagania spadły w locie do 512 MB RAM pamięci operacyjnej) na tle ociężałego słonia 4.3 Jelly Bean (zamiast 1 GB RAM). Może dzięki temu iPhone SE (2016) nieco ożyje na podobnej zasadzie.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13130 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: iPhone SE (2016) również nie daje rady z ciężkimi stronami na Safari”

  1. Adam Odpowiedz

    To raczej nie wina telefonu.

    To głębszy problem – strony internetowe są coraz bardziej zasobożerne! Nie dostarczają przy tym niczego ponad to co było 5 lat temu. Przykro to pisać, ale taka jest prawda. Coraz więcej reklam, coraz więcej skryptów (śledzących), coraz więcej niechcianego wideo w tle.

    • Kamil

      Troche tak, bo taki iPhone 13 Pro pewno dalby rade ciezkiemu AW ?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt