Android stawia na kompresowanie aplikacji

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Android, największy na świecie mobilny system operacyjny na smartfony już wkrótce zyska niezwykle przydatną funkcjonalność. Chodzi o mocno innowacyjne kompresowanie aplikacji. Rozwiązanie ma na celu oszczędzanie drogocennej pamięci wewnętrznej przez coraz to większe programy. Idealnym przykładem mogą być tutaj chociażby gry o wadze nawet 2 GB.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Polega ono na skompresowaniu aplikacji o 60% wielkości danych, która jest rzadko używana. Dzięki temu nie musimy jej usuwać. Oczywiście po takiej archiwizacji nie możemy normalnie włączyć dajmy na to gry. Stanie się to możliwe dopiero po przywróceniu do stanu pierwotnego, aczkolwiek musimy trzeba o rozpakowaniu jej pełnej zawartości. W dobie zapchanego telefonu komórkowego może to być problematyczne.

Z pewnością wielu z nas praktycznie wszystkie gry może poddać procesowi kompresji. Dzięki temu wpadnie spokojnie nawet 5 GB dodatkowej przestrzeni, jeśli nie więcej. Właśnie dla takich rzeczy można polubić Androida. Może nie jest on aż tak mocno przyjemny w użytkowaniu jak iOS, jednak pod względem praktyczności zdecydowanie wygrywa. Oby było ich możliwie jak najwięcej w niedalekiej przyszłości mobilnej.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12167 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Android stawia na kompresowanie aplikacji”

 1. Adam Odpowiedz

  Jesteś pewny że tak działa ta „kompresja”? Bo cały opis wydaje się bzdurą. Aplikacji nie można więcej skompresować, bo one już są skompresowane. Plik APK to archiwum ZIP!

  Inny serwis donosi, że ta „kompresja” to usunięcie aplikacji, ale zachowanie danych użytkownika. Przywrócenie wymaga łączności z siecią, bo aplikacja musi zostać na nowo pobrana. Tylko dane użytkownika będą zachowane w porównaniu do czystej instalacji.

  • Kamil

   Takie buty, moim zrodlem byl Android.com.pl. Widocznie slabym jakosciowo…

  • Adam

   Dotarłem do artykułu. Kamil – obawiam się, że słabym jakościowo okazał się twój serwis. Nie doczytałeś do końca. A pod koniec piszą:

   „No dobrze, ale jak ma to właściwie działać? No cóż, wbrew nazwie część aplikacji faktycznie zostanie usunięta. Jednak zachowany element będzie zawierał wszystkie dane użytkownika. Oznacza to, że nie jest to rozwiązanie dobre dla osób, które mają mały pakiet danych i nie mają dostępu do stałego łącza, chociaż i tak o wiele lepsze, niż zwykłe kasowanie programu.”

  • Kamil

   Czekam az to wprowadza to usune wszystkie gry bez zalu za sprawa Google Stadia i konsoli w telefonie 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt