PREMIERA: Algorytm YouTube działa lepiej od algorytmu Google

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Gdyby się tak głębiej zastanowić to algorytm YouTube działa zdecydowanie lepiej od tego Google, które niestety coraz częściej promuje bylejakość. W tym pierwszym przypadku na największym serwisie wideo świata bardzo ważną rolę pełni reakcja na dany materiał. Najgorsze co może być to jej brak. Wtedy algorytm YouTube traktuje film jako mało wartościowy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To dlatego sprytnie YouTuberzy proszą na końcu swoich klipów o łapkę w górę albo dół tzw. żebrolajk lub komentarz. Doskonale wiedzą oni, że przełoży się to na większą oglądalność (czytaj pieniądze). Niestety, ale w sekcji Google NEWS już tak to nie działa. Tam najważniejszym kryterium wyświetlania danego medium jest ilość publikowanych artykułów. To dlatego portale produkują kosmiczną ilość 30-50 wiadomości dziennie.

Tylko w ten sposób są w stanie zbudować statystykę wyświetlaniem treści dajmy na to dodatkowo w przeglądarce Chrome Discover. Wielka szkoda, że algorytmy YouTube nie działają w Google NEWS. Wtedy skończyłby się wyścig na ilość, a zaczął na jakość. Co ciekawe, dawno temu, kiedy jeszcze My mobile miało licznik odsłon (z ikoną lupy) to raz nawet pojawił się komentarz uwaga po pierwszej odsłonie. W efekcie na drugiej był już widoczny w momencie sprawdzania tekstu zaledwie chwilę po opublikowaniu.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12248 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt