PREMIERA: Lepiej mieć telewizor z Google TV niż oryginalne Chromecast 4

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Przystawka multimedialna Chromecast 4 z Google TV, choć świetna to ma dosyć leciwą specyfikację. Pod tym określeniem należy rozumieć wbudowaną przestrzeń na aplikacje wynoszącą jedynie 4 GB. Pamięć operacyjna na poziomie 2 GB RAM również nie jest zbyt szczególnie mocno imponująca jak na 2022 rok. Tymczasem nowoczesne telewizory typu smart mają wyższą wydajność.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Paradoksalnie zdecydowanie lepiej będzie na nich działać Google TV niż na oryginalnym produkcie Chromecast 4 od koncernu internetowego z Mountain View. Wystarczy nadmienić odbiorniki telewizyjne chociażby marki Sony. Nie dość, że mają one szybsze (lepsze) procesory to jeszcze większy poziom 4 GB RAM pamięci operacyjnej czy 8 GB wbudowanej przestrzeni na dane użytkownika (gry z aplikacjami włącznie).

Warto o tym pamiętać kupując wymarzony nowy telewizor z Google TV na pokładzie. Możemy mieć lepiej, niż klienci z oficjalnymi akcesoriami firmy Google. Ponadto mogą oni otrzymać szybciej aktualizację Androida TV 10 chociażby do 11-tej wersji. Tak właśnie było z przystawką Xiaomi TV Stick 4K. Tak więc wsparcie, owszem choć ma być długie to niekoniecznie otrzymamy w pierwszej kolejności nową wersję oprogramowania.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12780 informacji na tej witrynie.15 komentarzy do “PREMIERA: Lepiej mieć telewizor z Google TV niż oryginalne Chromecast 4”

 1. marco Odpowiedz

  Artykuł jak na zamówienie 🙂 Zastanawiałem się nad zakupem tego modelu ale… Sprzedawca „przestrzegł mnie” że jednak warto kupić inny model i nadal korzystać z przystawki. Swoją opinię oparł na tym że telewizor ma słabszy procesor i w przypadku „zawieszenia” trzeba wszystko wyłączać i resetować sprzęt. W związku z tym mam pytanie czy to prawda bo właśnie ten model bardzo mi się spodobał. Android tv pozwoliłby mi zainstalować wszystkie interesujące aplikacje.

  • Kamil

   Chromecast 4 mialo dwa razy sytuacje braku wyswietlania wideo na zasadzie zamrozenia ekranu po kilku sekundach od startu. Pomoglo ponowne uruchomienie. Czasem trafiaja sie tez mikrolagi, ale sprzet ogolnie super. Masz wszystkie VOD plus konsole do gier Google Stadia na Google TV z Cyberpunk 2077 wlacznie 😉

 2. Adam Odpowiedz

  Trochę mamy bzdur w tym artykule. Chociażby Chromecast 4 posiada 8 GB pamięci wbudowanej, a nie 4 GB.

  • Janek

   Akurat to konkretnie jest na raz i błąd i poniekąd prawdziwa w praktyce informacja. 8 GB według specyfikacji technicznej i to całość, a w praktyce o ile dobrze pamiętam chyba 4,4 GB dostępnej przestrzeni na własne dane i programy. Ale np. Xiaomi Mi Box S też ma niby 8 GB, ale realnie coś około 5 GB jakoś, teoretycznie mniej danych na system idzie (albo realna maksymalna pojemność bliższa faktycznym 8 GB, większy zapas). Tak czy inaczej 4,4 GB, które zostaje dla użytkownika finalnie, to bardzo mało jeśli się chce nieco więcej aplikacji mieć.

  • Janek

   ….tylko w przypadku samego miejsca na dane, to Kamil porównuje z tego co zrozumiałem realną pojemność około 4 GB Chromecasta 4.0 z suchą ze specyfikacji technicznej w innych urządzeniach. A to już błąd. Albo realną albo „teoretyczną” we wszystkich przypadkach powinno się porównywać.

  • Kamil

   Wycinek odpowiedzi w Google na fraze Chromecast 4 specyfikacja wlasnie taki wynik wskazywal

  • Adam

   Kamil – aspirujesz do tworzenia profesjonalnego medium? To pisz precyzyjnie i weryfikuj dane w różnych źródłach.

   Jakbyś napisał „8GB pamięci wbudowanej, z czego 4GB dostępne dla użytkownika” to byłoby profesjonalne medium. Wszystko jasne i klarowne.

   Ale nie że się czepiam. W przypadku smartfonów podaje się zawsze pamięć wbudowaną (całą, przylutowaną na płytce). A potem czytasz w recenzjach np. „z tego 20GB zajmuje system”. Dlaczego w przypadku przystawek ma być inaczej? Podajesz całość i informację ile zostaje dla użytkownika. Proste!

   A że lepsze przystawki czy choćby TV Sony mają pamięci wbudowanej 16GB, to dla użytkownika zostanie ok. 12GB. Taki paradoks: niby ma tylko 2 razy więcej pamięci, ale dla użytkownika zostaje 3 razy więcej (bo system zajmuje nadal tyle samo).

  • Kamil

   Ja mam na Google TV wolne okolo 2 GB z 4 GB, takze faktycznie malo i bledu w tekscie nie bylo

  • Adam

   4GB to nieścisłość. Ale inne błędy są nadal. Jak napisałem w komentarzu – sprzęty, które mają 16GB wbudowanej, do dyspozycji użytkownika będą mieć 11-12GB. Ty napisałeś 8GB. To poważny błąd. Również inny błąd to RAM. Nie jest to 4GB tylko 3GB (chyba, że w najnowszych modela jeszcze dołożyli gigabajt, ale nie sądzę).

   Krótko mówiąc – piszesz nieprawdę i nadal nie rozumiesz swojego błędu.

  • Kamil

   W pierwszym akapicie mam na mysli wielkosc w specyfikacji jako calosc, nie po wykorzystaniu, wolno dostepna przez/dla uzytkownika tzw. klienta

  • Adam

   Jeśli to masz na myśli – i tak jest błąd.

   Ale zakończmy już tą jałową dyskusję. Artykuł ma błędy, a autor nie wie jak je poprawić.

 3. Adrian Odpowiedz

  Dawno nie czytałem takiego gówna.
  Chromecast zabiorę wszędzie a TV 75 cali nie. Dużo podróżuję i gówniane rady dajesz. Artykuł sponsorowany przez nieudaczne Sony z padającymi matrycami.

 4. Robert olwith Odpowiedz

  Czytam i oglądam tych sprzedajnych troli,bo już nie wiem jak ich nazwać,skoro Smart TV to dlaczego nikt nigdzie nie podaje,ilości RAM ,czy można wgrać inna przeglądarkę,tylko jakieś bzdury o czerniach i doświetleniach,ku. ręce opadają

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt