T-Mobile ulubioną siecią Polaków, zaś Play najmniej [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Prawie 333 tysięcy Polaków zmieniło operatora w 3Q/2021. Takie są informację Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Co niezwykle ciekawe, exodus klientów w Play zmniejszył się o połowę z ostatniego poziomu 42 tysięcy na minusie do 21 tysięcy pod kreską. Dramatu jednak nie ma, ponieważ mówimy tutaj o wielkiej korporacji z kilkunastoma milionami konsumentów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dla tak dużego telekomu są to więc drobne, jeśli nie plankton. Być może dlatego tak słaby jest ostatnio Play na kartę pod względem oferty. Teraz dla niego liczą się głównie słupki w Excelu, a nie fotel lidera w My mobile RANKING jak dawniej. Play aktualnie jest siódmy w zestawieniu. Wśród tzw. W4 prowadzi tradycyjnie T-Mobile (skromne 350 numerów na plusie), potem same straty notują Orange (około 4.200) czy Plus (prawie 7.700).

W przypadku graczy wirtualnych jak zawsze bryluje Premium Mobile, właściciel znakomitej marki A2Mobile z nadwyżką niespełna 6.200 kart SIM. Dla porównania plusowe są również Mobile Vikings (3.100) oraz Lajt Mobile (1.300). Minusowe z kolei Lycamobile (679), Virgin Mobile (154), Klucz Mobile (70) i Tijara Mobile (10). Zwłaszcza ostatnie przykłady pokazują jak trudny jest rynek telekomunikacyjny w kraju nad Wisłą.

(fot. T-Mobile/My mobile)

NOWA REKLAMA PLAY Z DAWIDEM KWIATKOWSKIM

Przygotowane przez

jest autorem 12779 informacji na tej witrynie.9 komentarzy do “T-Mobile ulubioną siecią Polaków, zaś Play najmniej [My mobile TV]”

 1. GaduAir Odpowiedz

  Play niestety BLOKU przechodzenie do FAKTu Mobile od wielu lat, jedyne wyjście to przejść do PLAY a później kodem/aplikacją do FM.

  Masa osób skromnie korzystających przechodzi tam po PAKIET za 3 PLN:
  50min/50sms/250MB taka tam konkurencja dla ich własnej sieci Virgin z Pakietem Mini3

  …no ale miało być że ludzie nie lubio PLAYa XD

  PLAY sam sobie winny, oferta odNOWA na kartę fajna ale uboga/droga, może w przyszłym roku zmienią się naLepsze?

  • Kamil

   W Play mocno wkurza mnie calkowita zlewka w temacie awarii RCS od kilku dobrych miesiecy na linii z Plus via: A2Mobile 😐

  • Adam

   A w ogóle kiedyś działało? Właśnie Play jest o tyle dziwny, że ma własny serwer RCS niekompatybilny z pozostałą trójką operatorów. No i w Play działają tylko wybrane telefony Samsunga.

   RCS miało być następcą SMS i pogromcą komunikatorów, a jest całkowitą klapą.

 2. Agata Odpowiedz

  Wcale nie dziwi mnie obecność T-Mobile na szczycie 🙂 Jestem jedną z wielu zadowolonych użytkowniczek sieci i każdemu polecam tego operatora.

 3. marco Odpowiedz

  Nie upraszczałbym tego aż tak że sieć jest ulubiona. Owszem według statystyk T-Mobile zyskał najwięcej ze względu na poprawę oferty ale w pamięci pozostaje zła passa. W moim otoczeniu znam sporo osób którzy za nic nie przeniosą się do T-Mobile ze względu za oszustwa w umowach oraz prowadzoną błędną politykę wobec abonentów (ukryte kruczki w umowach, podwyżki w czasie trwania abonamentu o 5 zł czy opłaty za sprawdzenie konta). Play pomimo znacznych podwyżek i gorszej ofercie nadal cieszy się sporą sympatią i po prostu „spija śmietankę” za lata dobrego piaru 🙂

 4. Adam Odpowiedz

  T-Mobile w wielu krajach postawił na 5G DSS. Nawet nie kryją się z tym, że np. w Niemczech takie 5G osiąga maksymalnie 225 Mb/s. U nas słabą wydajność całkowicie przemilczeli, tylko reklamują „największą sieć 5G”. A że sieć przesyła najmniej danych z całej wielkiej czwórki, to jeszcze jakoś działa. Konsument nie patrzy na parametry tylko na reklamy.

  Najbardziej agresywna kampania marketingowa ostatnich lat, to i efekty są. Nic dziwnego.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt