My mobile SUBSKRYPCJA

PREMIERA: Apple Music płaci artystom 4 grosze za odsłuch utworu, zaś Google 1 grosz za odsłonę tekstu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Zabawnie ogląda się te wszystkie zmanipulowane filmy z mitycznymi zarobkami YouTuberów z odsłon. Prawda jest brutalna. 1 milion wyświetleń na polskim YouTube wygeneruje jakże skromne około 1.000 PLN, czyli drobne w przypadku osoby z statusem gwiazdy. W przypadku podpisania samodzielnej umowy z marką może ona spokojnie ugrać jedno zero więcej, czyli już 10.000 PLN.

Autopromocja                                                             Czytaj dalej
Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV   Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Oczywiście bardzo trudno zdobywa się takie kontrakty. Nawet utalentowany i mocno rozpoznawalny Krzysztof Gonciarz nie przetrwałby z odsłon na YouTube. Nie dziwmy się więc, że muzycy zarabiają śmieszne kwoty typu 4 grosze do odsłuch utworu czy nawet szokujące 2 grosze w przypadku odpowiednio platform streamingowych Apple Music oraz Spotify. Takie są fakty. Dla porównania 100.000 odsłon tekstu skutkuje 1.000 PLN według szacunków My mobile. Przekłada się to na jakże nikły zaledwie 1 grosz z reklam Google za odsłonę treści. Jeśli więc robimy research na jakimś portalu i otwieramy 50 zakładek.  Właściciel w sieci web liczyć wtedy na kosmiczne 0,50 PLN.

Owszem, jest to wynik taki sam przy dziesięciokrotnie mniejszej liczbie wyświetleń na tle YouTube, aczkolwiek w wyszukiwarce Google dzisiaj jest niesłychanie trudno zaistnieć. Śmiało można powiedzieć, że jest ona 10x bardziej wymagająca na tle platformy YouTube, stąd 10x wyższe stawki. Tylko garstka artystów żyje w luksusie. Reszta jest biedakami nawet z talentem, który nikt nigdy może nie docenić. Nic więc dziwnego, że powstaje dyskusja o temacie artysta zawodowy. Reżyserka i scenarzystka znana z serialu M Jak Miłość broniła ich praw na antenie radia RMF FM www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-artysta-zawodowy-to-nie-jest-polski-wymysl-ostre-starcie.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13032 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt