Darmowe Google Play Movies w zamian za reklamy, murowany hit w Polsce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Szykuje się nam wielki konkurent dla platformy Netflix. Według nieoficjalnych informacji amerykańskich mediów (na bazie analizy kodu źródłowego) nadchodzi darmowa usługa Google Play Movies w zamian za wyświetlanie reklam, czyli tym za czym stoi ten koncern internetowy. W sumie to nawet zabawna historia, że nie wytwarza on treści, a spija z tego tytułu największe zyski.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Spróbujmy w tym miejscu pobawić się w analityków. Z pewnością włodarzy z Mountain View nie zadowala słaba sprzedaż filmów z sklepu Google Play Movies. W efekcie jakieś tęgie głowy uznały, że więcej pieniążków ugrają z emisji reklam. Zwłaszcza w Polsce oraz w wielu biedniejszych krajach świata taka strategia może być hitem. Wszak tutaj nie ma poszanowania wartości dla jakości konsumowania sztuki. Byle było jak najtaniej.

Co ciekawe, podobne plany jakiś czas temu miał Netflix. Model darmowości w zamian za reklamy niesie ze sobą ogromne ryzyko. Może się okazać, że nikt później nie będzie opłacał abonamentu. Duża liczba użytkowników zacznie kombinować z blokowaniem reklam, a Netflix jako producent zostanie z niczym. Tak wygląda rzeczywistość w postkomunistycznych krajach dawnego bloku wschodniego. Użytkownicy telewizorów typu Sony Bravia z Android TV więc zacierają ręce, zaś Apple TV obejdą się smakiem.

(fot. Google/Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12248 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Darmowe Google Play Movies w zamian za reklamy, murowany hit w Polsce”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt