PREMIERA: Technologia 6G rozpala wyobraźnię

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Na dobre powoli do Polski zaczyna wchodzić sieć komórkowa nowej generacji 5G. Nawet operator Orange dumnie się chwali osiąganymi prędkościami w terenie rzędu 1,5 Gb/s. Ten wynik naprawdę robi wrażenie. Jednak jest on niczym na tle ogromnych możliwości, jakie będzie oferować 6G. Tam to dopiero będą się działy cuda na kiju jakby to powiedziała młodzież.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wystarczy spojrzeć na początek na kosmiczne transfery 1 Tb/s. To aż osiem tysięcy razy szybszy mobilny Internet na tle poczciwego 5G dopiero raczkującego na świecie. Tak będzie w szczytowym momencie. Natomiast realne wartości w codziennym użytkowaniu to 1 Gb/s. Taki światłowód w kieszeni aż chciałoby się powiedzieć. Co ciekawe, 6G ma mieć również łączność z samolotami pasażerskimi na wysokości 10 kilometrów oraz poruszających się z prędkością 1000 km/h. Do tego dochodzą niższe opóźnienia do zaledwie 0,1 ms.

Ma to później kolosalne znaczenie zwłaszcza dla graczy, dla których liczy się dosłownie każda sekunda w dynamicznych scenach akcji. Nowe częstotliwości to także większe spektrum dla fal radiowych, przez co sieć operatora będzie w mniejszym stopniu zapchana przesyłanymi danymi. Ponadto w 2030 roku sztuczna inteligencja (SI) ma wspierać jeszcze lepszą pracę 6G. Z kolei aplikacje korzystające z nowego standardu mają oddziaływać na wszystkie zmysły człowieka. Pozostaje zatem nic jak tylko cierpliwie oczekiwać wielkiego przełomu pod nazwą 6G.

(fot. Nokia/My mobile)

6G BĘDZIE KOLEJNYM WIELKIM PRZEŁOMEM

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “PREMIERA: Technologia 6G rozpala wyobraźnię”

  • Kamil

   5G aka rakieta spokojnie wystarczy ;)🚀🌏

  • Kamil

   Ja z kolei czekam na 4G+, a 5G to będzie Rocketman jak Elthon John na HBO GO wczoraj

 1. sev3 Odpowiedz

  A tymczasem żenada z prędkością Play. W centrum stolicy. Złote Tarasy prędkość w okolicach 0,5 Mb/s. Mimo pełnego zasięgu LTE+. Powoduje to chyba multum ludzi na małym obszarze. Ale po przełączeniu na roaming w T-mobile Internet śmiga aż miło, niestety z ograniczeniem do 3 Mb/s.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt