PREMIERA: Mieliśmy szczęście oglądając rewolucję

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Mieliśmy wielkie szczęście, że mogliśmy obserwować osobiście narodziny telekomunikacji od postaw. Następne pokolenia, wręcz przyssane do smartfonów nie będą nawet pamiętały o tych jakże pięknych czasach w dobie rewolucji 6G. Naprawdę jest co wspominać. W okolicach 2000 roku bowiem debiutowała dumnie pierwsza pakietowa transmisja danych GPRS.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Oferowała ona około 50 kb/s, czyli tyle ile słabsze na rynku obecnie lejki (są też i takie z 512 kb/s). Dzisiaj zaś narzekamy jak prędkość mobilnego internetu w smartfonach jest poniżej 100 Mb/s. Różnicę gołym okiem widać jak jest kolosalna. Któż nas nie pamięta tych pierwszych gier Mophun pobieranych na starych Sony Ericssonach T230 z sklepu Play Now (nie mylić z tym od fioletowego operatora P4). Była to namiastka Google Play.

Następnie bawiło się tymi pierwszymi grami typu Mini Golf czy V-Rally. Opłaty były drogie za GPRS/WAP, ponieważ coś około 5 PLN za chwilę przyjemności mobilnego surfowania. Później pojawiła się Opera Mini i nieco ogarnęła Internet mobilny w telefonie dużą kompresją. W efekcie pierwszy raz bez zrujnowania portfela dało się surfować po sieci web zupełnie tak jak na komputerze w domu. Teraz role się odwróciły. Coraz więcej osób nie ma w domu kompa. Do wszystkiego w zupełności im wystarcza nowoczesny smartfon.

(fot. Sony/My mobile)

NASTĘPNE POKOLENIA NIE ZNAŁY MAGII PIERWSZEGO MOBILNEGO INTERNETU GPRS

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 11327 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt