PREMIERA: Wojna o 5G

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Już wkrótce na naszych oczach będzie miała miejsce bratobójcza walka o sieć komórkową nowej generacji 5G. Zdaniem My mobile wyjdzie z niej zwycięsko dwóch operatorów, a kolejna para przegra z kretesem i grymasem na twarzy mimo uśmiechniętego logotypu. Batalię o 5G wygrają telekomy Orange oraz T-Mobile. Przegranymi będą zaś Plus i Play.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Dwójka ostatnich ponadto coś kombinuje przy nietypowych dla pasm 5G częstotliwościach, w efekcie czego będziemy mieli dużo gorsze transfery. O Fake 5G z prędkościami rzędu 300 Mb/s informowano wcześniej na łamach niniejszego medium. Tymczasem po przeciwnym biegunie już Orange zapowiada uruchomienie pełnego 5G z wartościami 1 Gb/s. Jak więc widzimy różnica jest kolosalna. Wynika to z międzynarodowego charakteru działania przedsiębiorstw T-Mobile z Orange na czele. Natomiast osamotnieni Play z Plusem nie mają aż takich sił przerobowych czy kapitału. To dlatego tak mocno Polkomtelowi zależało na uruchomieniu jednej wielkiej wspólnej sieci 5G (projekt zakończył się fiaskiem).

Z pewnością mocno zyskałby na tym rozwiązaniu. Tak to walczy w samotności bez wsparcia międzynarodowego koncernu telekomunikacyjnego (podobnie jak Play). Swoją drogą to 2020 rok zapowiada się fantastycznie względem rozwoju 5G. Huawei bowiem zapowiada wprowadzenie tanich smartfonów wspierających tę technologię. Ku zaskoczeniu wielu za 600 PLN możliwe stanie się kupno nowego telefonu z 5G. W dodatku globalna sprzedaż smartfonów wzrośnie (o 1,7%) po serii długich spadków. Zdaniem analityków będzie to znowu spowodowane masowym wejściem na rynek słuchawek z 5G, a to skłoni klientów do wymiany nawet długo używanych wciąż sprawnych urządzeń na nowsze modele.

(fot. My mobile)

WALKA O 5G ZAPOWIADA SIĘ GORĄCO

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

6 komentarzy do “PREMIERA: Wojna o 5G”

 1. adiko Odpowiedz

  Będzie cud jak pod koniec roku 5G ruszy, nie mówimy o testach tylko o komercyjnym starcie.
  Co prawda drugiego Netnet nie będzie już na aukcji, ale i tak to potrwa zanim wszystkie formalności prawne pozałatwiają.

 2. marco Odpowiedz

  Dobre spostrzeżenie Orange i T Mobile choć najdłużej testują to się nie spieszą z uruchomieniem sieci bo i po co robić prowizorkę? Lepiej na początek udoskonalić lte+ a dopiero potem brać się za 5G które i tak kiedyś ruszy.
  Tak jak już kiedyś pisałem nie opłaca się nastawiać na 5G wcześniej niż za 2 lata gdyż do tego czasu sieć już powinna być bardziej sprecyzowana a smartfony tańsze.

 3. Kurt Odpowiedz

  Spokojna Twoja rozczochrana, znajdą się inwestorzy, bardzo łakomy kąsek,nie baw się w jasnowidztwo.

 4. Kosel Odpowiedz

  Dobrze, że jest konkurencja, dzięki temu szybciej będziemy mieć dostęp do 5G w większej ilości miast.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt