Lajt Mobile

PREMIERA: Kompletnie nieudane są te reklamy w grach mobilnych

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Gra Alto’s Odyssey to fantastyczna pozycja, która zwłaszcza na słuchawkach robi kolosalne wrażenie. Chodzi oczywiście o występowanie magicznej atmosfery, za którą odpowiada dodatkowo genialna ścieżka dźwiękowa. Niestety jest też pewna niedogodność, mocno irytująca. Są nią katastrofalnie dopasowane reklamy występujące w momencie wznowienia rozgrywki (przejazdu po upadku).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Polegają one na tym, że użytkownik widzi na całym reklamie paskudne spoty promocyjne, rzecz jasna z dźwiękiem. Dopiero po kilku sekundach pojawiają się przełączniki przewinięcia materiału wideo do końca. Nie każdy też zauważy malutkie ikony przekreślonego głośnika audio. Taki marketing jest katastrofalny, choć powinien on być przyjazny dla gracza. To dlatego My mobile poleca inne formy promocji dla marek.

Idealnym przykładem może być dedykowana trasa (zaś na niej bandy okalające z logiem sponsora) śnieżna przygotowana we współpracy dajmy na to z Red Bullem wspierającym od lat utalentowanych narciarzy. Podobnie jest z content marketingiem w przypadku twórców internetowych (YouTuberzy czy blogerzy) niedrażniącym widzów oraz czytelników. Tak to deweloperzy idą po najmniejszej linii oporu piraconego na potęgę Androida, zwłaszcza w kwestii gier premium poprzez pobieranie plików APK kosztem sklepu Google Play.

(fot. Alto’s Odyssey/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10488 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt