PREMIERA: Miłe wspomnienie kartoflanego emoji

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Standaryzacja emoji, czyli ich unifikacja niesie ze sobą także pewne wady. Można je zrozumieć dopiero w momencie dajmy na to zmiany Androida 7.0 Nougat na nowszą wersję zielonego robota o nazwie 9.0 Pie. Wtedy bowiem znikną nam przesympatyczne emotikony w kształcie kartofli. Zamiast tego zobaczymy owalne emoji do złudzenia przypominające te z iOS czy Facebooka.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Są one mniej sympatyczne na tle tych ze starszego Androida. Emotikony mamy teraz zdecydowanie bardziej surowe. To chyba jest najlepsze określenie zaistniałej sytuacji. Tylko czekać aż wszystko będzie wyglądało dosłownie tak samo niezależnie od posiadanego smartfonu w kieszeni. Swoją drogą to kto spodziewałby się, iż staną się one tak ważne w komunikowaniu się społeczeństwa w świecie cyfrowym.

Wszak to właśnie one najlepiej oddają emocje na tle nieco suchego tekstu. Nie dziwmy się więc jak później firma Microsoft, czyli gigant informatyczny stosuje w dedykowanej klawiaturze komputerowej symbol emoji na tle z rozwijanymi funkcjami. Ostatniego mało kto używa w praktyce. Są wręcz osoby, który nigdy go nie włączyły. Z pewnością bardziej przydatny jest przycisk właśnie aktywujący emotikony.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12041 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Miłe wspomnienie kartoflanego emoji”

  1. GaduAir Odpowiedz

    ZiemniakY, nie Kartofel, chyba że w De, Niemcy… a Oni i mydło z człowieka w PL robili i nie tylko było dużo emotikon które za Nami zostały.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt