Lajt Mobile

PREMIERA: Światłowód albo 5G mocno się przydałoby

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Jest 2019-ty, a za chwilę zaczyna się nowy 2020 rok. Tymczasem w bardzo wielu gospodarstwach domowych królują łączą z prędkościami internetu typu 50 Mb/s (i zaledwie 5 Mb/s dla wysyłania danych) albo wręcz wolniejsze. Ma to później kolosalne znaczenie dla przyjemności korzystania z szeroko rozumianych multimediów. Idealnym przykładem jest próba wysłania filmu w jakości 4K.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Jest to zupełnie inna para kaloszy jakby to powiedziała młodzież. Dla przykładu 12 minutowy klip wideo nagrany w standardzie 4K o wielkości 4 GB wysyła się uwaga na serwery przeszło półtorej godziny (w porze od 2.20 do 3.50). Aż chciałoby się powiedzieć prawdziwy skandal. Takie są jednak możliwości łączą 50 Mb/s nadmienionego wyżej (z uploadem 5 Mb/s). Tym bardziej należy oczekiwać nadejścia światłowodów do każdego mieszkania.

W przed momentem zacytowanym artykule mowa była o obsłudze łączą 600 Mb/s dla bloku. W ostatnich dniach na szczęście to się zmieniło i dość grube kable światłowodowe już obsługują dumnie przepustowość 1 Gb/s. To samo rzecz jasna można powiedzieć o sieciach komórkowych z 5G na czele. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że rosnącą ilość użytkowników obciąża mocno możliwości poczciwego LTE. To dlatego w dzień Internet na telefonie jest taki wolny. Wtedy właśnie z odsieczą na ratunek ruszy ogromna moc 5G.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10488 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt