Powitajmy nowe nazewnictwo standardów łaczności Wi-Fi
|
|
|
- sobota, Październik 6, 2018, 7:45
- News
- 2 komentarze

Stowarzyszenie Wi-Fi Alliance postanowiło nieco uprościć życie zwykłym konsumentom. Otóż oni nie za specjalnie wiedzą, co oznaczają takie frazy jak Wi-Fi n, Wi-Fi ac czy Wi-Fi w standardzie ax. Mają one związek rzecz jasna z różnymi prędkościami transferu przesyłanych danych w ramach sieci WLAN. Już wkrótce jednak ich nazewnictwo zostanie zmienione i bardzo dobrze.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Zatem Wi-Fi n zostanie zmienione w Wi-Fi 4, Wi-Fi ac to będzie Wi-Fi 5 oraz Wi-Fi ax zmieni się magicznie w Wi-Fi 6. Zmiana jest jak najbardziej na plus. Od teraz Wi-Fi ze zwiększoną cyfrą w nazwie oznaczać będzie coś lepszego, szybszego. Zwykły klient na momencie wszystkiego się sam domyśli. To trochę tak jak z LTE 3, 4 czy 6 kategorii. Odpowiada to coraz szybszym prędkościom 100 Mb/s, 150 Mb/s i 300 Mb/s (LTE-A).
Więcej szczegółów na ten temat znajdziemy na oficjalnej podstronie organizacji www.wi-fi.org/discover-wi-fi/wi-fi-6. Swoją drogą to kto by pomyślał, że Wi-Fi tak mocno zmieni świat. Dziś w zasadzie w każdym domu stoi router, który bezprzewodowo po całym mieszkaniu rozprowadza dostęp do internetu. Kiedyś to trzeba było się bawić w dziwne switche, dziury w ścianach i przeciąganie szarych kabli RJ-45 do modemów w komputerach. Naprawdę dobrze, iż nastała era prawdziwej mobilności.
(fot. Wi-Fi/My mobile)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
2 komentarze do “Powitajmy nowe nazewnictwo standardów Å‚acznoÅ›ci Wi-Fi”
Skomentuj







Ja tam wolÄ™ kabel.
Ja tam zdecydowanie mobilne Wi-Fi