Sieć 5G zbudowana w 2020 roku w Polsce to mrzonki

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Ma poczucie humoru dyrektor zarządzający Huawei Polska. Według niego w kraju nad Wisłą już w 2020 roku przywitamy komercyjnie i dobrze działającą sieć 5G-eneracji. Nie oszukujmy się, ale jej budowa dziś jest w głębokich powijakach. Podobnie jest z obsługującymi ją terminalami. Smartfonów z prawdziwym 5G (nie fioletowym 4G LTE wysokich kategorii) jest jak na lekarstwo.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Tymczasem według włodarzy Huawei Polska kluczowa będzie sprawa oferowania zasięgu piątej generacji w miastach, których ludność jest skupiona w największym procencie ogółu. Jeśli to się uda ogarnąć to będziemy mieć wysoki wskaźnik dostępności usług sieci 5G. Tymczasem w ten piątek przywitamy listę modeli smartfonów ze wsparciem 5G Ready. Na jej podstawie ocenimy czy Play miał na myśli 600 Mb/s czy 300 MB/s.

O ile jeszcze LTE 12-kategorii można podciągnąć pod 5G Ready, o tyle LTE 6-kategorii już nie. W tym ostatnim przypadku bowiem bliżej do zwykłego LTE Advanced (LTE-A) z prędkościami rzędu 150 Mb/s (LTE 4-cat) lub 100 Mb/s (LTE 3-cat). Choć z drugiej strony na to patrząc, chyba nikt nie miałby nic przeciwko, aby przepowiednie Huawei Devices Polska się sprawdziły i każdy z nas miałby zdecydowanie szybszy Internet.

(fot. Play/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10138 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

3 komentarze do “Sieć 5G zbudowana w 2020 roku w Polsce to mrzonki”

  1. Derick Odpowiedz

    5G dla zwykłego, świadomego konsumenta nie będzie żadną rewolucją. Trochę większa stabilność połączenia i ciut niższy ping. Zyska sektor profesjonalny i internet rzeczy, od którego radzę się trzymać z daleka, bo będzie szpiegował nas na potęgę.

  2. rozbawiony Playem Odpowiedz

    Jaki 2020?! Przecież Play w reklamach już jest 5G! 😂😂😂😂😂😂😂

  3. Antek Odpowiedz

    5G będzie najbardziej przydatne w rozbudowie smart cities, rozwoju telemedycyny i wielu sektorów, jak chociażby produkcji czy przemysłu. Dla przeciętnego użytkownika to przede wszystkim szybsze połączenie mobilne, w wielu miejscach poza miejskich na pewno zmiany z czasem będą bardzo odczuwalne w prędkości połączenia.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt