PREMIERA: Jednak znowu obecność Wi-Fi w pociągach jest istotna

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Historia z życia wzięta. Poniedziałkowa podróż służbowa pociągiem (co prawda nie Pendolino, ale też ładnym na wzór francuskiego TGV od Polskich Przewozów Regionalnych) na trasie z Torunia do Bydgoszczy dała sporo do myślenia. Wszystko przez momentalne, szybkie zmiany symboli na wyświetlaczu inteligentnego telefonu komórkowego, jakim bez wątpienia jest Sony Xperia XA.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Oczywiście o napisie LTE oznaczającym zasięg 4G-eneracji możemy zapomnieć. Ten pojawiał się tylko na dużych stacjach kolejowych typu Solec Kujawski. W tych mniejszych mogliśmy się cieszyć co najwyżej znaczkiem H+, czyli dostępem do technologii HSPA+. W trasie zaś dominowała literka R oznaczająca roaming krajowy. Wszyscy przecież doskonale wiemy, z czym to się je w przypadku sieci komórkowej Play.

Tak, chodzi o ten nieszczęsny transfer 3 Mb/s jak za czasów poprzedniej epoki telekomunikacji 3G. Innymi słowy szału nie ma jakby to powiedziała współczesna młodzież. To właśnie dlatego tak ważne jest wdrożenie Wi-Fi na pokłady pociągów (oby nie tylko tych najdroższych Pendolino). Rząd dumnie zapowiada, że pod koniec 2018 roku zdecydowana większość składów będzie dysponować szybkim dostępem do internetu WLAN.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Jednak znowu obecność Wi-Fi w pociągach jest istotna”

  1. krzysztofsf Odpowiedz

    Przeciez wifi w pociagach tez jest oparte o LTE, rozprowadzane po skladzie z routera jako wffi.

    • Kamil

      No tak, ale tam antene masz na zewnątrz pociągu (łatwiej łapie zasięg), a nie jak telefon będący w środku, w dodatku w ruchu

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt