PREMIERA: Jednak obecność Wi-Fi jest ważna w pociągach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nasz narodowy przewoźnik kolejowy, czyli PKP dumnie się chwali, iż jego nowoczesne pociągi Pendolino podróżują szybciej niż samochody czy nawet samoloty na wybranych trasach łączących polskie czołowe miasta. Niestety, ale ciągle te piękne wizualnie składy nie mają dostępnego darmowego internetu Wi-Fi. To by znacząco umiliło czas podróżnym.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Ci przecież płacą wysokie ceny za bilet w klasie premium. Wciąż bowiem w Polsce w szczerym polu nie mamy zupełnie co liczyć na łączność 4G LTE. Najczęściej w takich lokalizacjach musimy się męczyć z tragicznie działającym standardem EDGE (2G). Niby te wszystkie mapy zasięgu operatorów pokazują niemalże pełne pokrycie kraju technologią 3G (UMTS) to w rzeczywistości dominują białe plamy wolnego dostępu do internetu.

Kolejna kwestia to wybrane promocje sieci komórkowych, które działają wyłącznie na łączności LTE (przykład z nieocenionym Red Bull Mobile jest tutaj chyba znamienny). Pozostaje więc nic jak tylko życzyć szybkiego wdrożenia Wi-Fi do kabin pociągów i to najlepiej z komfortowym internetem 4G o prędkościach transferu zawsze nie mniejszych niż 100 Mb/s w praktyce jak to bywa nocną porą chociażby u telekoma Play.

(fot. Wikipedia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.17 komentarzy do “PREMIERA: Jednak obecność Wi-Fi jest ważna w pociągach”

 1. antithiesis Odpowiedz

  jakby platformiarze inwestowali w Polski przemysl i zakupili darty pesy to byloby i wifi a tak to jest wielkie G… wifi nie ma pierdzielino nie jezdzi ale za to Nowak z nowym zegarkiem za tylko pare tysiecy

  • Kamil

   No właśnie, czemu nie wspierali polskiej gospodarki tylko włoska? Oto jest pytanie 🍏

 2. Ksiezniczka Ranowalona Odpowiedz

  Na trasie z Jeleniej Gory do Warszawy Centralnej to cale pendolino bez pendolino osiaga zawrotna predkosc podrozna 95 km/h. Rzeczywiscie, jest sie czym chwalic, bo to blisko rekordu swiata…

 3. sev3 Odpowiedz

  Ale WiFi w pociągu też musi skądś brać ten Internet? Po torach puszczą sygnał? Czy od operatorów LTE?

  • Kamil

   Po kablu może iść przez trakcję elektryczną 😉

  • Janek

   Jest po łączności komórkowej. Kilka razy ostatnich jak jechałem Intercity (nie aż pendolino, ale ten sam przewoźnik zwykłe szybkie połączenie), to był zawsze net WiFi. Z tego co pamiętam to od T-Mobile mają. W niektórych miejscach na trasie bardzo słaby/brak w zależności od sygnału na terenach niezurbanizowanych, ale ogólnie ok.

  • Janek

   Masz na myśli transmitery sieciowe (albo z angielska powerline). Ale nie wiem czy w ogóle ktoś już robił takie, żeby działały na tak mocnym prądzie jak ten zasilający trakcje kolejową, na pewno trudniej o modulacje. Poza tym pamiętajmy że transmitery to przedłużenie kabla ethernetowego, więc sygnał pomiędzy statycznymi punktami, a nie będącymi ciągle w ruchu względem siebie węzłami.

  • Kamil

   Niestety pewnie z uwagi na różne sprawy napięciowe/V taka operacja się nigdy nie uda

 4. sev3 Odpowiedz

  W nowych składach pociągów regionalnych WIFI często jest. Ale działa strasznie wolno lub wcale. Wolę więc korzystać z swojego 3G/LTE.

 5. sev3 Odpowiedz

  Właśnie Pendolinem dojeżdżam do stolicy. Wifi brak. Zasięg operatora ledwo ledwo. Ogólnie żenada. Dobrze że chociaż gniazdko jest telefon się nie rozładuje. Film oglądam offline.

  • Kamil

   To moja duma jest. Robię artykuł o Pendolino, a potem czytelnicy czytają artykuły z My mobile na smartfonach właśnie w pociągu Pendolino oraz zdają relacje co i jak 😱

 6. sev3 Odpowiedz

  Teraz jest LTE – 0.87 Mbps. ha, ha ha. A to już jest Warszawa. Teraz już jest H 1.22 Mbps.

  • Kamil

   W WWA bez szału. Był już o tym artykuł na My mobile. Poszukaj w wyszukiwarce serwisu…

 7. sev3 Odpowiedz

  W tej W-wie istny koszmar mi się wydarzył. Smart fon mi się zepsuł na amen. I weź tu odnajdź się w dużym mieście. Bez google mapy, Ubera, Jak dojadę itp. Tragedia.

 8. sev3 Odpowiedz

  W drodze powrotnej w Pendolino musiałem czytać papierową gazetę. Wiec WIFI nie było potrzebne. ::-)

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt