Plus dalej notuje spadek liczby klientów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nie ma żadnego zaskoczenia. Można powiedzieć więcej, to było do przewidzenia. Plus znowu stracił klientów. Co prawda spadek wynosił skromne 12 tysięcy użytkowników, ale to jednak zawsze jest tendencja zupełnie odwrotna od tego co być powinno. Kto wie, czy za parę kwartałów rosnące T-Mobile nie pokona Plusa pod względem bazy konsumentów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Oczywiście nie ma żadnego zaskoczenia, kto w kraju nad Wisłą jest najbardziej lubiany. Play od dawna ma bowiem żółtą koszulkę lidera MNP dla przenoszonych numerów. Drugi za nim z około milionową stratą jest międzynarodowy Orange. Na koniec warto jeszcze rzucić okiem na wyniki finansowe grupy medialnej Cyfrowy Polsat, do której należy rzecz jasna Plus. Zielony operator miał po 4Q/2018 aż 945 milionów złotych zysku.

To bardzo przyjemna nadwyżka. Przychód zaś wyniósł 9,8 miliarda złotych. Przy okazji Plus wspomina, że wprowadzenie darmowego roamingu na terenie krajów Unii Europejskiej poskutkowało stratą rzędu 62 milionów złotych. To także są duże kwoty w kontekście budowania pozytywnego wizerunku podmiotu chętnie dzielącego się zgromadzonym majątkiem, będącym efektem osiągania wyników sprzedażowych.

(fot. Plus/My mobile)

Polski rynek telekomunikacyjny w 4Q/2017:

 1. Play (15.220.000 klientów)
 2. Orange (14.424.000 klientów)
 3. Plus (11.448.000 klientów)
 4. T-Mobile (10.454.000 klientów)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

3 komentarze do “Plus dalej notuje spadek liczby klientów”

 1. marco Odpowiedz

  Rzeczywiście jak patrzy się na niezła ofertę Plusa (zwłaszcza Plusha gdzie mamy darmową transmisję na media społecznościowe i super bonusy na doładowania) to wydaje się to zaskakujące. Jedyna rzecz co od razu się nasuwa to coraz gorzej działająca infrastruktura. Ja i wielu moich krewnych właśnie z tego powodu zrezygnowaliśmy z Plusa przenosząc numery do innej sieci. Przypuszczam że teraz przy mądrej polityce marketingowej T-Mobile może szybko odrobić straty jako że posiada najlepszą pod względem technicznym sieć. Pełny no limit w Heyah kosztuje 25 zł a więc warto czasem zapłacić więcej 5 zł i mieć pewność działania.
  Jednak najbardziej zaskakuje sieć Play gdzie poza super bonusami (Showmax, Tidal i czasem pakiet internetowy) wcale dobrej oferty nie mamy. Biorąc choćby ofertę na kartę za 25 zł mamy no limit rozmowy sms-y pakiet internetu 6 Gb i brak mms-ów a więc szału nie ma. Jednak polityka marketingowa Playa pokazuje że można utrzymać klientów pomimo nie najlepszej oferty i infrastruktury.

  • Mistrz Hugo

   A widzisz? Ja uciekam z T, bo zasięg gorszy niż w Play.

  • Kamil

   No widzisz, a ja tam nigdzie się nie wybieram z RBM. Zostaje, bo jest ok 👌

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt