Dział smartfonów HTC w rękach Google

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Koncern Google przejął za zawrotną kwotę 1,1 miliarda dolarów w tajwańskiej firmie HTC dział odpowiedzialny za tworzenie smartfonów Pixel. Taki zastrzyk gotówki ma nieco pomóc podupadającemu producentowi na powrót do jakże trudnej telekomunikacyjnej gry. W niej na dobrą sprawę zarabiają tylko Apple, Samsung oraz jakąś drobnicę Huawei.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Reszta dostawców w zasadzie się nie liczy. Historia HTC przypomina prawdziwy rollercoaster. Na początku brand miał wielkie sukcesy. Wystarczy przypomnieć debiut Androida pod jego pokładem czy hitową serię smartfonów Wildfire i później Wildfire S. W Polsce miały one swego czasu ogromną popularność z uwagi na przystępną cenę w relacji do oferowanych multimedialnych możliwości z niezłymi bajerami nakładki włącznie.

Złośliwcy twierdzą (może i słusznie), że HTC skończyło się na srebrnym modelu One. Później już nic ciekawego nie miało do zaoferowania klientom. Cóż, pozostaje tylko mieć nadzieję, iż HTC nie podzieli losu BlackBerry sprzedanego TCL. Naprawdę w trudno jest dziś w to uwierzyć jak można było ubić tak fenomenalną markę jeżynek konkurującą kiedyś skutecznie z takim gigantem marketingu jakim jest bez wątpienia Apple.

(fot. HTC/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt