Lajt Mobile

Liczba klientów T-Mobile o dziwo wzrosła

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Jest zaskoczenie. Rośnie nam bowiem liczba klientów sieci komórkowej T-Mobile. Tylko w drugim kwartale bieżącego roku ich ilość wzrosła dokładnie o 22 tysiące użytkowników. Oczywiście różowy operator dalej jest tym najmniejszym z tzw. W4 graczy strukturalnych, aczkolwiek pozytywne światełko w tunelu można zauważyć.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wszystko przez lubiany przez klientów stan, w którym T-Mobile stosuje zasadę, mniej celebrytów, a więcej BTSów. To później skutkuje zasięgiem LTE 99,8% dla populacji. Ponadto z jego usługi Supernet Video (nieograniczony dostęp do serwisów YouTube czy Netflix) korzysta już 50 tysięcy widzów. To robi wrażenie. Dla porównania Orange miał spadki klientów po 2Q/2017 i może nie być już największą siecią w Polsce kosztem Play.

Ciekawe zatem, czy kolejny szampan wystrzeli w górę w siedzibie P4 po udanym debiucie giełdowym. Czas na koniec wrócić do wyników finansowych T-Mobile. Telekom miał zysk w kwocie 525 milionów złotych (przy przychodzie 1,59 miliarda złotych). Zmiana prezesa oraz filozofii działania połączonej z nową strategią wyszła na dobre niemieckiemu gigantowi telekomunikacyjnemu. Pewnie główny zarząd odetchnie teraz nieco z ulgą.

(fot. T-Mobile/My mobile)

Polski rynek telekomunikacyjny w 2Q/2017:

 1. Orange (14 555 000 klientów)
 2. Play (14 300 000 klientów)*
 3. Plus (11 382 000 klientów)*
 4. T-Mobile (10 251 000 klientów)

* – dane za 1Q/2017

Przygotowane przez

jest autorem 10488 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

11 komentarzy do “Liczba klientów T-Mobile o dziwo wzrosła”

 1. Szotyi Odpowiedz

  Hahahah żeby jeszcze Kamil wiedział co pisze. Wszyscy pisza o nieudanym debiucie p4, ale Kamil w alternetywnym świecie pisze że udany debiut. Zmiany na lepsze zapoczatkował poprzedni prezes a to co teraz jest to tylko efekt podtrzymywanej strategii.

  • Kamil

   Taa. Zwłaszcza dla dyrektora marketingu/udziałowca P4, który z dnia na dzień stał się milionerem i z marszu może sobie kupić niejako za free 20x domów jednorodzinnych 🙂

  • Kamil

   PS, tez czytałem te krytyczne artykuły analityków wszechwiadzacych wszystko o Play. Kiedyś oni tez wieszczyli koniec tej sieci. Dziś być może jest ona juz największa w Polsce (!)

  • Marcin

   Kamil tu nie chodzi o analityków tylko już 3x krotna interwencja na giełdzie. Zrozum, że tak mogą przez krótki czas (do 3 miesięcy), a potem zaczną się spadki bo nikt nie będzie w stanie interweniować (kupując akcje po wyższej cenie). I skoro są interwencje tzn że wartość cały czas spada i nikt milionerem nie jest i nie będzie, bo Play nie jest marką godną zaufania dla inwestorów. Ale, żeby to zrozumieć samo gimnazjum nie wystarczy..

 2. marco Odpowiedz

  Dobrze że wreszcie ktoś w T Mobile po latach zaczął myśleć i wyciągać wnioski. Przez lata ten operator nie miał dobrej oferty a zwieńczeniem czarnej serii był piarowy błąd w postaci podwyższenia opłat abonamentowych o 5 zł w czasie trwania umowy co dało furtkę do ucieczki oraz opłata za sprawdzenie konta czyli przysłowiowy „strzał w kolano”.
  Obecnie operator ma dość dobrą ofertę na kartę i jedną z najlepszych sieci pod względem infrastrukturalnych. W ofercie na kartę możemy skorzystać z 3 miesięcznego pełnego no limitu po przeniesieniu numeru. Moim zdaniem oferta bardzo dobra choć są dwa haczyki. Po pierwsze trzeba numer zasilić kwotą za co najmniej 25 zł aby otrzymać no limit rozmowy sms i 10 Gb. To i tak się opłaci gdyż borą pod uwagę okres 4 miesięcy (4 miesiąc opłacimy z zasilenia) no limitów za 25 zł to jest niezły wynik. Drugim haczykiem jest brak mmsów w pakiecie które kosztują 28 gr za 100 kb.
  Ciekawy jestem jak wypadnie Plus? Czy zmiany w ofercie coś poprawią i zatrzymają falę odejść.
  Przypuszczam również że w 3 kwartale może nastąpić sporo odejść z Orange gdyż ten operator niewiele ostatnio poprawił swoją ofertę.

 3. wiking Odpowiedz

  Urosła im liczba klientów, bo wielu operatorów wirtualnych nie ma porządnego roamingu, więc zaczęli szukać operatora który go oferuje. Wg. mnie tylko to spowodowało wzrost. Nic więcej.

 4. Janek Odpowiedz

  Play zaprezentował raport za 2Q 2017 i jest ciągle coraz bliżej Orange w ilości abonentów (14 555 000), ale jeszcze nie prześcignął (około 14 484 000).

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt