PREMIERA: Android kopiuje iOS, zaś Samsung Sony Mobile

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Ależ ten koncern Google ma jakiś kompleks na tle Apple. Właśnie bowiem mamy dalszy ciąg kopiowania charakterystycznego stylu iOS przez Androida. Tym razem zielony robot bardzo mocno inspirował się sklepem App Store przy okazji aktualizacji najnowszej wersji repozytorium Google Play. Chodzi o okręgi postępu pobieranych aplikacji.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Zostały one skopiowane niemalże w stylu 1:1. Kiedyś Google Play miało formę zwykłych pasków pobierania. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że skopiowany zostanie także w Androidzie lepszy mechanizm, bo bezkolejkowy dla aktualizowanych aplikacji podobnie jak w iOS. Tego mocno zdecydowanie brakuje w największej platformie komórkowej świata rozwijanej przez giganta z Mountain View. Oby Google dokonało tej sztuki jak najszybciej.

Aż chciałoby się powiedzieć, że czas najwyższy na rozpoczęcie prac deweloperskich na poziomie tzw. back-endu (funkcje, silnik działania), a nie tylko front-endu (strony wizualnej dla użytkownika). W tej chwili sklep Google Play jest zdecydowanie mniej przyjemny w użyciu na tle App Store, choć oczywiście nie wolno zapominać o genialnej funkcji aktualizacji Delta w formie pobierania tylko zmienionych paczek. Co ciekawe, Samsung GALAXY S8 skopiował charakterystyczny zegar Sony Mobile dla nakładek Xperia.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10586 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt