Huawei chwali się szybszą nakładką od czystego Androida

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Większość użytkowników (chociażby czytelników witryny My mobile) bardzo sceptycznie podchodzi do nakładek uważając je za wszelkie zło. Tymczasem niniejszy serwis otrzymał niezwykle ciekawą informację prasową od Huawei (niestety 99% z nich to zwykły spam). Twierdzi on, iż jego autorska nakładka jest szybsza uwaga, nawet od czystego Androida. Naprawdę odważne to jest stwierdzenie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Chiński producent oczywiście wymienia w niej wszystkie liczne zalety modyfikacji przygotowanej na potrzeby własnej filozofii oraz wizji zielonego robota (całą treść komunikatu znajdziemy poniżej artykułu). Nie wolno zapominać, że dołożenie każdej tzw. mini-aplikacji do nakładki powoduje pewne zużycie pamięci operacyjnej RAM. Tu 5 MB na widget zegara, tam kolejne 15 MB na jakąś efektowną animowaną tapetę i to się zbiera.

Później taka niepozorna suma zużywanych dodatkowo MB-tów naprawdę potrafi być duża. W dodatku są to małe pliki liczone w sporych ilościach gdzieś tam sobie zawsze funkcjonujące w tle jako procesy, co jest gorszym wyzwaniem dla procesora dajmy na to na tle uruchomionej dużej, ale za to jednej gry. Natomiast nie zapominajmy, że w czystym Androidzie to użytkownik decyduje jakie mini-aplikacje sobie doinstaluje. Dotyczy to zarówno widgetów pogody jak i animowanych tapet czy różnych typów zegarów na pulpit.

(fot. Huawei/My mobile)

NAKŁADKA EMUI 5.0 SZYBSZA NIŻ CZYSTY ANDROID (MATERIAŁ PRASOWY HUAWEI)

Wielu użytkowników systemu Android ceni sobie możliwość korzystania z czystego systemu, czyli takiego, w którym producent smartfona nie zainstalował swoich aplikacji. Nie można jednak zapominać, że aplikacje te w kilku przypadkach sprawiają, że urządzenie pracuje stabilniej, działa jak nowe przez wiele długich miesięcy, a dodatkowo wyróżnia się niebanalnym wzornictwem. Przykładem takiej nakładki jest EMUI 5.0, zastosowanej w smartfonach Huawei z serii Mate 9.

Niestandardowe animacje, przejścia i efekty dźwiękowe w nakładce systemowej EMUI 5.0 są inspirowane kulturą egejską. Jednak nowa propozycja Huawei to coś więcej niż wyjątkowe wzornictwo. Nakładka EMUI 5.0 została wyposażona w inteligentny algorytm, który uczy się zachowań użytkownika. Dlaczego to takie ważne? Algorytm analizuje, które z aplikacji uruchamiane są najczęściej, a które nie są niezbędne. Dzięki temu, system może dużo sprawniej zarządzać pamięcią.

Dobrym przykładem jest poranne sprawdzanie wiadomości. Rutyna dnia sprawia, że niemal zawsze wykonujemy tę czynność o tej samej porze. System odpowiednio wcześniej przygotuje aplikację do działania w pamięci podręcznej, redukując w ten sposób czas uruchamiania do minimum.

Optymalizacja w tle. Inteligentny algorytm Huawei nie tylko pozwala na natychmiastowy dostęp do ulubionych aplikacji, ale dba również o błyskawiczne działanie telefonu, nawet po kilkunastu miesiącach. Zarządzane pamięcią podręczną, optymalizacja wykorzystania procesora Kirin 960 oraz procesora graficznego to kolejne funkcje, które kryją się pod płaszczem nakładki EMUI 5.0. Na bieżąco wykonywana jest również defragmentacja danych. Dzięki tej operacji, dane systemu i aplikacji są uporządkowane, co ma niebagatelny wpływ podczas uruchomiania kolejnych procesów w smartfonie i instalowania nowych aplikacji.

Wystarczą trzy dotknięcia. Liczba funkcji współczesnego smartfona może powodować, że dotarcie do tej niezbędnej w danej chwili oznacza przejście przez kilka ekranów. Podczas badań, Huawei zidentyfikował 65 scenariuszy, w których użytkownik przez pomyłkę włączał nie tę opcję, którą zamierzał. Nakładka EMUI 5.0 została zaprojektowana w sposób, który minimalizuje ryzyko błędnego dotknięcia. Aby włączyć 90% funkcji Huawei Mate 9 Pro wystarczy dotknąć ekran zaledwie trzy razy.

Nowa jakość EMUI 5.0 Przez wiele lat nakładka systemowa utożsamiana była jedynie z nowym wyglądem. Zastosowanie EMUI 5.0 w Huawei Mate 9 Pro sprawiło, że smartfon jest w stanie nauczyć się naszych przyzwyczajeń. Daje to nie tylko wygodę, ale również znaczne wydłużenie czasu błyskawicznej pracy urządzenia przez optymalne wykorzystanie jego zasobów.

Niezawodny Mate 9 Pro. Najszybszy dostępny na rynku procesor Kirin 960, wydajna bateria o pojemności 4000mAh z systemem Huawei SuperCharge, to tylko niektóre z zalet nowego smartfona. Dodając do tego inteligentną nakładkę systemową EMUI 5.0, otrzymujemy urządzenie, które działa szybko, niezawodnie i zapewnia komfort nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

Mate 9 Pro jest dostępny na rynku w cenie 3699 PLN. 
Dla koneserów luksusowa wersja Mate 9 Porsche Design z pamięcią 256 GB w cenie 5699 PLN.

Przygotowane przez

jest autorem 11517 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt