PREMIERA: GPS działa bez problemu na MediaTeku

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

gps-dziala-bez-problemu-na-mediateku

W branży mobilnej panuje jakaś dziwna teoria spiskowa. Mówi ona, że lokalizacja GPS źle działa na smartfonach z procesorami MediaTek. Serwis My mobile już na wstępie obala ten mit. W praktyce bowiem czas namierzania naszej lokalizacji w aplikacji chociażby Endomodno czy Google Maps trwa kilka sekund. Jest on taki sam jak na Lumii z CPU Qualcomma czy iPhonie z autorską jednostką Apple.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Owszem, problemy mogą wystąpić z GPSem jak jest dużo chmur, ale w większości przypadków wszystko działa sprawnie. Tak więc morał tej historii prosty. Nie ma co wierzyć w słabe działanie funkcji lokalizacyjnych na telefonach z procesorami MediaTek. Dla przykładu Sony Xperia XA działa zupełnie normalne w kwestii łączności GPS. Nie mamy się czego bać kupując słuchawkę właśnie z tajwańskim CPU w środku.

Kłopoty mogą się pojawić dopiero z dostępnością gier, ale i też nie zawsze. Dla przykładu dosłownie przed chwilą opisywana pozycja Bully studia Rockstar Games nie jest dostępna w sklepie Google Play na Sony Xperii XA z MediaTekiem, choć z pewnością mocy obliczeniowej nie brakuje. Wszak jej sercem jest ośmiordzeniowy procesor. Z kolei inna gra tego samego wydawcy, mianowicie GTA Chinatown Wars jest obsługiwana podobnie jak genialne NBA Live Mobile od EA Sports. Być może jest to tylko kwestia czasu potrzebnego na dostosowanie kodu pod inne sterowniki chipsetu.

(fot. MediaTek/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt