PREMIERA: Król od roku jest tylko jeden

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (6 liczba głosów, wasza ocena: 3,67 na 6)
Loading...

krol-od-roku-jest-tylko-jeden

Sieć komórkowa Virgin Mobile dokonała rzeczy wielkiej. Żaden operator tego wcześniej nie zrobił. Jak wskazuje ostatnia telekomunikacyjna oś czasu za 3Q/2016, Virgin Mobile przez okrągły rok był najlepszym graczem w zestawieniu najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Działo się tak dokładnie od listopada 2015 (ubiegłego) roku do tego obecnego (2016-tego).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Co jednak najzabawniejsze, sukces Virgin Mobile to bardziej zasługa słabych promocji wprowadzanych przez inne sieci na kartę niż jego działania. Dobitnie potwierdza to nikła przewaga punktowa, a nie jakaś ogromna dominacja jak przed laty jeszcze ze stawką 0,19 PLN za minutę połączenia do wszystkich numerów. Mała liczba artykułów pod tagiem promocja czy promocje w My mobile to obrazuje. Bez dwóch zdań jesteśmy aktualnie świadkami wielkiej posuchy w Pre-paidzie.

Oczywiście serwis My mobile prezentuje tylko najlepsze akcje. Słabe promocje są rzecz jasna pomijane z szacunku do cennego czasu czytelników. My mobile to nie jest gazetka z wszystkimi promocjami jak leci (akurat to jest cenna uwaga do wszystkich agencji PR obsługujących operatorów). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w grudniowym, zawsze najlepszym okresie dla sprzedawców, również i marketingowcy zasypią nas jakimiś dobrymi promocjami w ofertach na kartę. Poniżej tradycyjnie są prezentowane dokładniejsze szczegóły najnowszego zestawienia.

(fot. Virgin Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii wcześniej zaszły zmiany. A2Mobile bowiem ze swoją stawką 0,18 PLN zdobył oczko, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak NJU Mobile, Klucz Mobile, Izzi Mobile oraz Mobile Vikings. Natomiast dwójka liderów pozostała na niezmienionych pozycjach. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się bardziej postarać.

1. Fakt Mobile – 3 pkt. / 0,15 PLN za minutę

2. Lajt Mobile – 2 pkt. / 0,17 PLN za minutę

3. A2Mobile – 1 pkt. / 0,18 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie zaszły żadne roszady z wyjątkiem praktycznie niewidocznego wyparowania Vectone Mobile z całego peletonu telkomów. Jak to zostało nadmienione we wcześniejszych artykułach, Lycamobile podwyższył cenę za wysłanego SMSa z 0,09 PLN do 0,19 PLN. W efekcie tej negatywnej zmiany spadł on z najwyżej punktowanej lokaty z całym szeregiem innych graczy, który przypomina swoją liczebnością peleton kolarski. W końcowym rozrachunku była to dla niego bardzo bolesna zmiana.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie znowu wcześniej zaszły zmiany. Wraz z końcem promocji darmowego internetu LTE dla nowych klientów sieć komórkowa Red Bull Mobile całkowicie wypadła z pudła. W efekcie oczko wyżej stało się łupem liderującego Heyah, Mobile Vikings oraz zupełnie nowego podmiotu, mianowicie Virgin Mobile. Najnowszy przegląd pakietów internetowych zaś znajdziemy wraz z artykułem mówiącym o odświeżeniu paczek w Izzi Mobile. Telekom jednak specjalnie tymi zmianami nie błyszczał, a szkoda.

1. Heyah (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu, 0,004 PLN/1 MB)

2. Mobile Vikings (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,0019 PLN/1 MB + rok ważności)

3. Virgin Mobile (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,0024 PLN/1 MB + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii nie mieliśmy żadnych zmian. Trzeba jednak podkeślić pewne pozytywne fakty. Otóż sieć komórkowa T-Mobile przyspieszyła o około 1 Mb/s. Natomiast Play zwolnił średnio o 0,5 Mb/s, co zdaje się potwierdzać krytyka jego użytkowników raz po raz w internetowych komentarzach serwisów telekomunikacyjnych. Utwierdzają to bez dwóch zdań realne dane prezentowane na www.speedtest.pl/ranking_isp.

1. Orange – 3 pkt. / około 18,47 Mb/s

2. T-Mobile – 2 pkt. / około 15,18 Mb/s

3. Play – 1 pkt. / około 10,97 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Tutaj mieliśmy pewne zmiany. Już wydawało się, że nowy operator A2Mobile zgarnie dwa punkty, ale w ostatniej chwili sięgnął po oczko. Wszystko przez informację, która mówiła o rezygnacji przez tą sieć komórkową z 2 lat ważności konta po doładowaniu na rzecz popularniejszego roku. Oczywiście poniższe najlepsze zestawienie telekomów zostało wzbogacone o nowego gracza A2Mobile, mimo jego rozczarowania.

1. NJU Mobile/Lycamobile/Virgin Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

3. Klucz Mobile/Fakt Mobile/Mobile Vikings/A2Mobile – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu ponownie najwyższe wyróżnienie ponownie przypadło Virgin Mobile za nowatorską ofertę Freemium, gdzie na dobrą sprawę wcale nie potrzeba doładowywać konta, by móc dzwonić, SMSować oraz surfować po internecie. Produkt zastępuje świetnie podstawowe potrzeby telekomunikacyjne dla osób mało aktywnych. Play z kolei za rozszerzenie zasięgu LTE o mniejsze miejscowości został nagrodzony najwyższym stopniem podium razem z T-Mobile w nagrodę za ciągłe podwajanie doładowań klientów i to w sposób standardowy. A2Mobile z kolei straciło oczko z uwagi na brak jakiś istotnych nowości produktowych.

1. Virgin Mobile/Play/T-Mobile – 3 pkt. / Innowacyjna oferta Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), kapitalny No Limit za jedyne 29 PLN miesięcznie oferujący rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy bez ograniczeń połączone z internetem 5 GB (zamiast 2 GB w wakacyjnej promocji), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG (główny pakiet dodatkowo nie jest pomniejszony o wykorzystane dane), mamy też promocje dla klubowiczów (zarejestrowanych klientów), zaś w Play darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci, mamy też najlepszy cenowo No Limit za 25 PLN połączony z pakietem internetowym oraz promocję darmowego internetu z lodami Big Milk, darmowe rozmowy oraz (już nie lub) SMSy w sieci T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), do tego dochodzi bonus związany z podwajanie zasilenia konta na kartę

2. Red Bull Mobile Mobile/Mobile Vikings – 2 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi promocja z dostępem do darmowego świata (dedykowany portal) Red Bulla w telefonie, podobnie jest z Play w kwestii Stanu Darmowego wliczając w to bezpłatne 1 GB przyznawane co miesiąc przez rok, natomiast Mobile Vikings za 24 PLN miesięcznie oferuje nielimitowane rozmowy i SMSy ze wszystkimi sieciami komórkowymi połączone z 2 GB paczką internetu, do tego dochodzi darmowy Facebook oraz komunikator Messenger czy darmowe MMSy po doładowaniu

3. TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/Plus/NJU Mobile – 1 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, NJU Mobile natomiast oferuje największy lejek 64 kb/s jak poziom standardu GPRS

Ogólna klasyfikacja

Listopadowe zestawienie najlepszych sieci na kartę można streścić następującymi faktami. Pięć awansów, jeden spadek i aż czternaście lokat bez zmian w My mobile RANKING. Zawsze mile widzianymi skokami w górę mogą się pochwalić tacy operatorzy jak chociażby Lajt Mobile, Orange, Izzi Mobile, Lycamobile oraz TuBiedronka. Nadmieniony już wcześniej A2Mobile zanotował spadek. Bez zmian są zaś kolejno liderujące Virgin Mobile, a za nim Mobile Vikings, Play, NJU Mobile, Klucz Mobile, Red Bull Mobile, T-Mobile, Heyah, Fakt Mobile, WRodzinie, Plus, Plush, W Naszej Rodzinie i FM Group Mobile. Oby za miesiąc działo się jeszcze więcej.

My mobile RANKING (11/2016) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Virgin Mobile 10 pkt. (0, 3, 1, 0, 3, 3)  
2. Mobile Vikings 8 pkt. (0, 3, 2, 0, 1, 2)  
3. Play 7 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 3)  
  NJU Mobile 7 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 1)  
5. Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 1)  
6. Red Bull Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)  
  T-Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)  
8. Heyah 4 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 1)  
  Fakt Mobile 4 pkt. (3, 0, 0, 0, 1, 0)  
  WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)  
11. Lajt Mobile 3 pkt. (2, 1, 0, 0, 0, 0)
12. Orange 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
  Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)
15. A2Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 1, 0)
  TuBiedronka 2 pkt. (0, 1, 0, 0, 0, 1)
17. Plus 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 1)  
18. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 9140 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

24 komentarze do “PREMIERA: Król od roku jest tylko jeden”

 1. RAFI Odpowiedz

  witam plush czemu jest tak daleko i plus ja jestem plush na karte i mam konto wazne rok i trzeba wiedziec jak to zrobic a plus i plush sa najlepszymi sieciami teraz maja super promocje dziwny jest ten ranking i nie dobry oraz zły.

  • Kamil

   Plush od zawsze był bardzo słabym operatorem bez dosłownie żadnego blasku nie licząc ściągniętego misia w komunikacji marketingowej z amerykańskiego filmu Ted

  • Kamil

   Przeczytaj jeszcze raz początek, a dokładniej mówiąc pierwsze zdanie drugiego akapitu.

   Ok, cytuję fragment:

   „Co jednak najzabawniejsze, sukces Virgin Mobile to bardziej zasługa słabych promocji wprowadzanych przez inne sieci na kartę niż jego działania”

 2. Kamil Odpowiedz

  Pytanie do zaawansowanych użytkowników A2Mobile, to prawda ze w tej sieci można się połączyć z Aero2 i normalnie później korzystać z darmowego internetu 512 kb/s?

  • Kamil

   No i mam już potwierdzenie. Niestety nie da się tego połączyć atutu z A2Mobile, a szkoda bo byłyby duże awanse w My mobile RANKING!

 3. Ciemny Odpowiedz

  Co Wam nie pasuje Virgin,wskazcie inną sieć,ktora coś daje na start za darmo,mam płacić gdzie indziej,bo będę miał logo jakiegoś miśka,czy innego badziewia?

  • Kamil

   Przypominam, że od roku żaden operator nie wprowadził rewolucji Freemium od Virgin Mobile. Wciąż tylko ładuje kasę W4 w celebrytów i marketing, zamiast poprawić Pre-paida…

  • Kamil

   Na miarę Freemium oczywiście, wkradł się błąd 😉

 4. Ficek Odpowiedz

  Osobiście, moim skromnym zdaniem uważam – firmy z kasą (to przecież korporacje) prowadzą w rankingach (tzw. słupkach). Potrafią dotrzeć do klienta(ów) „po trupach”. Zauważcie, szczególnie wysoka jest aktywność w telewizji… .

 5. Marco Odpowiedz

  Tak się zastanawiam dlaczego tylko jeden portal telekomunikacyjny opisał najnowszą bardzo dobrą promocję Orange na kartę. Polega to na tym że osoba która ma już numer w orange na kartę wysyła darmowego sms-a z numerem osoby z innej sieci aby przeniosła numer do Orange na kartę. Jeśli ta osoba przeniesie numer do orange na kartę to zarówno osoba zapraszająca jak i zaproszona otrzymają na 60 dni no limit na rozmowy (komórki i stacjonarki) no limit sms i 200 GB internetu. Promocja trwa do 18 stycznia, ale numer można przenieść nawet 30 dni po tym terminie. Jak dla mnie to świetna oferta, konczą się promocje za rejestracje a 200 GB na 60 dni piechotą nie chodzi. Przeniosę numer z jednego ze starterów który używam w tablecie.

  • Kamil

   Można i dać milion GB. Szkoda tylko, ze zazwyczaj tylko na 30 dni 😐

  • von

   co to za promacja co trzeba jeszcze kogos angazowac zeby miec te 200 GB

  • Kamil

   Dlatego słabych promocji nie ma opisywanych w My mobile 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt