Już się zaczęło wygaszanie Windows Phone 8, na pierwszy ogień idzie aplikacja Skype
|
|
|
- czwartek, Lipiec 21, 2016, 17:19
- News
- Dodaj komentarz

Zła informacja dla posiadaczy starszych Lumii. Otóż już w październiku bieżącego roku Microsoft zakończy wsparcie aplikacji Skype dla smartfonów z Windows Phone 8.1 i wcześniejszymi wydaniami mobilnych okienek. Taki stan rzeczy tłumaczony jest przez giganta z Redmond wprowadzeniem zmian technologicznych, gdzie to chmura obliczeniowa będzie jej głównym silnikiem.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Ten przykład dobitnie pokazuje jak opłakane są skutki fragmentacji. To właśnie ona odpowiada za niedostępność tej czy innej aplikacji w Google Play na nasze urządzenie. Dobitnie to widać zwłaszcza na Androidzie. Teraz przekonują się o niej klienci (notabene oszukani przez Microsoft pustymi obietnicami). Przypomnijmy, że około 50% smartfonów Lumia nie otrzyma Windows 10 Mobile. To daje nam ogromną fragmentację.
Jeśli już mowa o aplikacji Skype to warto na sam koniec jeszcze wspomnieć o pewnej ciekawostce. W Windows Phone niestety nie ma normalnej funkcji wideorozmów jak w Androidzie, gdzie nie trzeba instalować żadnego dodatkowego tytułu. Mobilne kafelki zalecają do tego celu ubity Skype. Oczywiście można skorzystać też z zamienników, ale one zawsze niosą ze sobą pewne ryzyko braku zaufania.
(fot. Skype/My mobile)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
Skomentuj






