Technologiczny detoks

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (4 liczba głosów, wasza ocena: 2,25 na 6)
Loading...

technologiczny-detoks

Na nikim wrażenia nie robi odstawienie na 2 dni komputera i nie włączanie go wcale przez ten okres. Sprawa jednak się komplikuje, gdy pomyślimy o podobnym detoksie (odstawieniu na jakiś czas chociażby na próbę) w przypadku telefonu komórkowego. Taki odpoczynek jest potrzebny każdemu. Zwłaszcza w dobie tony powiadomień jakie otrzymujemy każdego dnia na ekranie smartfonu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Idealną okazją do takiego testu jest weekend. Cały nasz dialog to gigabajty bzdur, szum, brak zasięgu. Świetnie to zostało ujęte w utworze Sen o Przyszłości piosenkarki Sylwii Grzeszczak. Wynik 2-3 dni technologicznego detoksu jest świetny w praktyce, zwłaszcza w poniedziałek, kiedy to znowu nadrabiamy wszelkie zaległości o pilnych wiadomościach Email lub też tych z portali społecznościowych. Oczywiście nie da się całkowicie zrezygnować z telefonu komórkowego. Używajmy go jednak tylko do podstawowych usług telekomunikacyjnych jak dzwonienie czy wysyłanie SMSów.

Internet sobie darujmy. To samo dotyczy również notebooka. Odpuśćmy też włączanie przeglądarki Chrome, bo za chwilę znowu zacznie się czytanie ulubionych serwisów z tematyką technologiczną na czele. Jeśli już otwieramy klapę popularnego laptopa to tylko i wyłącznie w celach rozrywkowych. Takim relaksem może być dajmy na to zabawa w gry typu GTA V czy FIFA 15 z bliską rodziną lub znajomymi. Ewentualnie można do tego dodać dobry film. Tutaj jednak zawsze będzie nas korciło przy okazji przejrzenie innych witryn www, aniżeli tylko tych VOD. Zatem do dzieła.

(fot. Microsoft/My mobile)

WEEKEND BEZ UŻYWANIA TELEFONU I KOMPUTERA TO WYZWANIE

weekend-bez-uzywania-telefonu-i-komputera-to-wyzwanie

My mobile LIFESTYLE to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze stylu życia z licznymi nawiązaniami do świata telekomunikacji.

Przygotowane przez

jest autorem 10726 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

2 komentarze do “Technologiczny detoks”

  1. Kamil Odpowiedz

    No i sie udalo dwa dni odpoczac od technologii. Tylko w sobotę nie wytrzymałem i wlaczylem notebooka dla prasówki. Niedziela i poniedziałek juz calkowicie bez śledzenia branży 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt