Fajna sprawa, że Play nie wyłącza internetu zaraz po blokadzie konta Pre-paid

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

fajna-sprawa-ze-play-nie-wylacza-internetu-zaraz-po-blokadzie-konta-pre-paid

Trzeba pochwalić sieć komórkową Play za pewną rzecz. Chodzi o fakt zablokowania konta Pre-paid z tytułu jego utraty ważności. Wtedy telkom faktycznie uniemożliwia wykonywanie rozmów czy też wysyłanie wiadomości SMS. Jest jednak furtka. Tak, chodzi o Internet. Surfować po sieci web w takiej sytuacji możemy. W efekcie da się wykonać ważne doładowanie nawet przy zerowym stanie konta.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dzięki niemu później zlikwidujemy uciążliwą blokadę, aby móc znowu wykonywać połączenia głosowe. Podczas praktycznych testów serwis My mobile odkrył ważną rzecz. Odblokowany Internet (dla wszystkich witryn) funkcjonuje tylko do momentu próby wykonania rozmowy lub wysłania SMSa. Jeśli ona nastąpi to wtedy mamy błyskawicznie wyłączany modem. Transmisja danych przestaje działać wręcz całkowicie.

Morał tej historii jest prosty. Jeśli dajmy na to w podróży zdarzy się nam sytuacja blokady konta wskutek utraty czasu jego ważności to nigdy nie wykonujmy telefonów ani nie wysyłajmy SMSów. Korzystajmy tylko i wyłącznie z odblokowanego internetu. Z użyciem Opery Mini nawet lejek nie będzie wtedy straszny. W dodatku z poziomu chociażby aplikacji mobilnej mBank (pozycja na prędkości 32 kb/s działa zupełnie normalnie, jakby wręcz nie było aktywnego spowalniacza) możemy wygodnie doładować konto.

(fot. Play/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Fajna sprawa, że Play nie wyłącza internetu zaraz po blokadzie konta Pre-paid”

  1. xiumanag Odpowiedz

    Tak samo było (a może i jest) w erze/tmobile/heyah.
    Jak jeszcze net w telefonie był koszmarnie drogi, i nie było pakietów, to można było nabić sobie na karcie z -10zł zanim zablokowali dostęp do neta.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt