Warto sprawdzać realny zasięg LTE (nie tylko ten na mapie) przed zakupem danej oferty od operatora

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (5 liczba głosów, wasza ocena: 3,80 na 6)
Loading...

warto-sprawdzac-realny-zasieg-lte-nie-tylko-ten-na-mapie-przed-zakupem-danej-oferty-od-operatora

Naprawdę sporo klientów sieci komórkowych popełniło ten błąd. Chodzi o fakt sugerowania się wyłącznie mapą zasięgu przy wyborze danej oferty od operatora (oczywiście najlepiej z łącznością 4G LTE). Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przed samym momentem podpisania umowy realne pojawienie się w danej lokalizacji i sprawdzenie na własnej skórze jak działa tam Internet.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Może się bowiem okazać, że teoria swoje a praktyka swoje. Akurat pod tym określeniem mamy na myśli okresowe problemy z mieszaniem się fal radiowych różnych sieci komórkowych mających swoje maszty w pobliskiej okolicy (kłopot ten szczególnie jest widoczny w centrum Warszawy, gdzie czasami transfery znacznie spadają na tle dumnie zapowiadanych 112 Mb/s chociażby przez telkoma Orange).

Drugą kwestią są tzw. momenty graniczne danego zasięgu. Tam możemy być świadkami obecności zdecydowanie gorszej łączności 3G na tle 4G (LTE). Tak więc najlepiej jest się udać osobiście w daną lokalizację (chociażby ze znajomym posiadającym telefon komórkowy z magiczną ikoną L obok kresek zasięgu), w której później będziemy używać dajmy na to nowego smartfonu. Tylko wtedy mamy tak naprawdę 100% pewność dostępności usługi, za którą uiszczane będą opłaty. Dla przykładu mapę zasięgu Play znajdziemy na dedykowanej witrynie www.4glte.play.pl.

(fot. Play/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10887 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

7 komentarzy do “Warto sprawdzać realny zasięg LTE (nie tylko ten na mapie) przed zakupem danej oferty od operatora”

 1. Kamil Odpowiedz

  Reklamowany tutaj Play niestety pogorszył swój zasięg. Korzystam z ich oferty ze 4 lata, ale od około pół roku muszę siedzieć przy oknie żeby w domu móc porozmawiać przez telefon ;(

  • Kamil

   Czy ja wiem czy tak reklamowany. W ostatnim My mobile RANKING Play nie zdobył nawet punktu w kategorii jakość sieci komórkowej/prędkość mobilnego internetu. Tak się pogorszył/zwolnił swoje transfery

 2. Daniel Odpowiedz

  Może spróbuj wybrać ręcznie operatora (wybierz Plusa,T-Mobile,Orange(po kontakcie z bok włączą) i zobacz.U mnie w domu każdy operator kuleje niestety ale akurat Playa zasięg najbardziej trzyma i ma (2g,3g,4g).

 3. sev3 Odpowiedz

  Sprawdzanie zasięgu to podstawa. Szczególne jeśli chcemy się związać kontraktem lub kupić jakiś droższy sprzęt

 4. Bogusław Odpowiedz

  Absurd !!! beznadziejny zasięg – woj.Zachodnio-Pomorskie wyspa Wolin. W czasie częstych pobytów ” latam po wsi w poszukiwaniu zasięgu”. Kilka razy dzwoniłem i tylko : „” bardzo nam przykro w przyszłym roku będzie na 100 % poprawa „”. I tak jest od kilku lat.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt